Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Certificaat

Novi vraagt accreditatie beheeropleidingen aan

30 maart 2012 - 10:24ActueelCarrièreNovi Hogeschool
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Hogeschool Novi heeft de aanvraag ingediend bij het NVAO (accreditatieorgaan van het ministerie van Onderwijs) voor twee nieuwe opleidingen, waarbij het beoogde eindniveau het nieuwe Associate degree (Ad)-diploma is. Het gaat om de functiegerichte opleidingen ICT-beheerder en Functioneel beheerder.

Het nieuwe Ad-niveau komt tussen het mbo niveau 4-diploma en het hbo-bachelordiploma in en zorgt ervoor dat de stap tussen beide niveaus wordt verkleind. Naar verwachting wordt in het voorjaar duidelijk of NVAO zijn fiat aan deze twee nieuwe opleidingen geeft.

De laatste tijd komt het Ad-diploma steeds vaker in het nieuws. Vanaf 2007 experimenteert de overheid met dit nieuwe diploma. Veel bekostigde hogescholen hebben inmiddels vooral voltijds Ad-programma's ontwikkeld. Hogeschool Novi richt zich met deze Ad-opleidingen op de werkenden die inmiddels al enige ervaring hebben opgedaan in de betreffende functie en die hun carrière verder willen vormgeven ondersteund door deze opleiding.

ICT-beheerder en Functioneel beheerder

De Ad-opleiding ICT-beheerder richt zich op de system engineer, systeembeheerder en netwerkbeheerder die door wil groeien naar senior functies op dit terrein. Als je het Ad-diploma hebt gehaald, kun je in twee jaar je bachelordiploma behalen. En heb je al relevante certificaten zoals Microsoft MCTS of Cisco CCNA aangevuld met werkervaring op dit gebied, dan kun je mogelijk in minder dan twee jaar het Ad-diploma behalen.

Het Ad-programma Functioneel beheerder richt zich op mensen die zich vanuit een divers werkveld hebben ontwikkeld tot beheerder van applicaties, de zogenaamde super-user of senior gebruiker van applicaties. Na het behalen van het Ad-diploma kun je in twee jaar bachelor worden in Bedrijfskunde. En als je relevante certificaten hebt zoals Nima-A of Nibe of Nevi-certificering aangevuld met relevante werkervaring, dan kun je mogelijk in minder dan twee jaar het Ad-diploma behalen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Hogeschool Novi komt met verkorte ICT-studie

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Novi komt met alternatief voor ITIL-opleiding

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    AMBI-grondlegger NOVI vervangt I-Tracks

    ActueelCarrière

    Novi Hogeschool opent vestiging in Maastricht

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Novi komt met opleiding IT-accountmanagement

    Certificaat
    ActueelCarrière

    A12 en Novi geven gezamenlijk ICT-onderwijs

    Eén reactie op “Novi vraagt accreditatie beheeropleidingen aan”

    1. Pieter verkerk schreef:
      8 maart 2013 om 11:52

      Niks meer dan een MBO + cursus dus absoluut niet HBO gerelateerd .

      Wel een opstap naar het HBO aangezien het gat enorm groot is tussen MBO en HBO ICT .

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs