Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Please Payroll boekt meer omzet in ICT-sector

03 april 2012 - 14:54ActueelCarrière
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

Payrollbedrijf Please Payroll in Aarle-Rixtel heeft in 2011 de omzet met 24 procent zien groeien tot 38 miljoen euro. In de automatiseringssector steeg de vraag naar deze dienstverlening met 28 procent. Ict-bedrijven waren in 2011 goed voor een omzetaandeel van 2,6 miljoen euro, ofwel 7 procent. Andere groeimarkten waren de horeca en bouw.

Vooral het midden- en kleinbedrijf ziet payrolling volgens Please-directeur Jan Franken als alternatief voor detachering en uitzendwerk. Bedrijven selecteren zelf de medewerker die vervolgens volwaardig personeelslid wordt, maar waarbij het payrollbedrijf de juridische en administratieve kant van de arbeidsrelatie onderhoudt. Medewerkers blijken die professionele manier van werken te waarderen.

‘Payrolling heeft extra werkgelegenheid geschapen die er anders niet zou komen', zegt Franken. ‘In het huidige onzekere economische klimaat zijn bedrijven op zoek naar flexibele arbeidsverhoudingen die wij als payroller kunnen bieden.'

Werknemers

Uit onderzoek onder medewerkers van klanten bleek dat deze enthousiast zijn over hun payrollcontract. Van hen ziet negen van de tien het bedrijf waar zij werken als volwaardige werkgever, ook al zijn zij formeel in dienst van Please. Volgens Franken is er een nieuwe generatie werknemers in Nederland die geen probleem heeft met flexibele contractsvormen, maar wel kritisch kijkt naar correcte hr-dienstverlening. Payrolling voorziet ook voor hen steeds beter in die behoefte.

Overheid

De vraag naar payrolling groeide niet alleen in het mkb, maar ook bij grote bedrijven. Daarnaast ontdekt ook de overheid deze flexibele arbeidsverhouding met als gevolg een sterke stijging van payrolling in de publieke en semi-publieke sector.

Please Payroll groeide de afgelopen twaalf jaar uit tot een van de grotere payrollorganisaties van Nederland. Het aantal personen voor wie Please in 2011 minimaal een keer loon betaalde lag op 5300, een stijging met ruim 22 procent ten opzichte van het vorige jaar. Please zal in 2012 fors investeren in nieuwe ict-toepassingen en hr-gerelateerde systemen.

Meer over

Detachering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    student vrouw leren laptop computer
    ActueelCarrière

    ‘Voordelen payrolling zijn zeer beperkt’

    Vrouw onderzoek laptop grafieken
    ActueelCarrière

    ‘Payrolling is alternatief voor ZZP’er-schap’

    Eén reactie op “Please Payroll boekt meer omzet in ICT-sector”

    1. Rekenfout schreef:
      4 april 2012 om 12:54

      Hoe kan een bedrijf dat 5300 mensen verloont, nu een omzet realiseren van maar 38 miljoen euro. Dit komt neer op een omzet van ruim 7000 euro per medewerker. Is Please een payroller van krantenbezorgers?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs