Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Xerox wint hoger beroep tegen gemeente Utrecht

Justitia
09 oktober 2012 - 13:45ActueelCloud & InfrastructuurOcéRicohXerox
Rik Sanders
Rik Sanders

Het gerechtshof in Arnhem heeft printerfabrikant Xerox in hoger beroep in het gelijk gesteld in het kader van de grote printeraanbesteding van de gemeente Utrecht. Eerder had de voorzieningenrechter beslist dat de gemeente Utrecht terecht een grote order voor afdrukapparatuur aan Ricoh had gegund. Het hof heeft deze gunning nu verboden en de gemeente Utrecht geboden een bespreking met Xerox te beleggen.

In april 2011 schreef de gemeente Utrecht een Europese aanbesteding uit op het gebied van printing. De order betreft een vierjarige raamovereenkomst voor de verhuur van afdrukapparatuur en toebehoren en het leveren van aanvullende diensten. De gemeente Utrecht is met jaarlijks ruim 23,7 miljoen zwart/wit en bijna vijf miljoen kleurenafdrukken (op 4750 ambtenaren) een grootverbruiker.

Opdracht naar Ricoh

Xerox, Océ en Ricoh schreven in. De gemeente gunde de opdracht eerst aan Océ, onder de voorwaarde dat de verificatiebespreking voor beide partijen een goed resultaat zou opleveren. Maar de offerte van Océ voldeed niet aan de eisen en werd ongeldig verklaard. Nadat Océ tevergeefs naar de rechter stapte, berekende de gemeente de overblijvende twee inschrijvingen van Xerox (nummer twee) en Ricoh (nummer drie) opnieuw, waarbij Ricoh als economisch meest voordelige uit de bus kwam.

Daartegen komt Xerox in kort geding op. Volgens de printerfabrikant mocht de gemeente niet herberekenen, maar had zij nadat Océ afviel de opdracht aan Xerox als nummer twee moeten gunnen. De rechtbank Utrecht vond de herberekening door de gemeente geoorloofd en stelde Xerox in het ongelijk. Xerox stapte daarop in december vorig jaar naar het gerechtshof in Arnhem om in hoger beroep te gaan.

In strijd met offerte

Dit hof heeft anders beslist. Volgens het hof moet de offerteaanvraag van de gemeente zo worden gelezen dat zij, nadat Océ afviel, de oorspronkelijke volgorde zou handhaven. De gemeente was daarom gehouden om met de nummer twee, Xerox, een verificatiebespreking te beleggen. Door dat niet te doen en meteen tot herberekening over te gaan heeft de gemeente gehandeld in strijd met haar offerte.

Als zij tot herberekening had willen overgaan, had de gemeente Utrecht dit in haar offerte tot uitdrukking moeten brengen. De gemeente wordt verboden uitvoering te geven aan haar voornemen de opdracht aan Ricoh te gunnen en geboden een bespreking met Xerox te beleggen, aldus het Arnhemse hof in een persverklaring.

Meer over

Aanbesteding

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    5 reacties op “Xerox wint hoger beroep tegen gemeente Utrecht”

    1. Brenno de Winter schreef:
      9 oktober 2012 om 19:05

      Tja, het recht is ook zo dat Xerox een soort van contract had. Dat de gemeente Utrecht dat ineens verandert, is een kwalijke zaak. Wat de gemeente dan vervolgens weer veel geld kost.

      Login om te reageren
    2. Nick schreef:
      10 oktober 2012 om 08:10

      Je klant aanklagen, altijd een garantie voor een gezonde samenwerking.

      Login om te reageren
    3. Meijer schreef:
      10 oktober 2012 om 11:01

      Dat de Nederlandse rechtspraak voor sommige mensen niet te begrijpen is, blijkt maar weer uit de twee geheel verschillende reacties.
      Zowel de gemeente als de rechtbank krijgen op deze manier duidelijkheid. Dat heeft niets te maken met klantrelaties!
      Als beide partijen hun verstand behouden gaat er niets mis.
      Of ze er ook uitkomen is een heel andere vraag.

      Login om te reageren
    4. Ben schreef:
      10 oktober 2012 om 11:20

      En de gemeente nog steeds met de oude apparatuur aan het werk. Dat kost een geld allemaal. Xerox heeft wel gelijk daar niet van.

      Login om te reageren
    5. Docufacts schreef:
      14 oktober 2012 om 07:06

      Bij het aanbesteden van printers en multifunctionals moet met steeds meer aspecten rekening worden gehouden. Daarom organiseren PIANOo en Docufacts op 25 okt in Haarlem een Marktupdate voor aanbestedende diensten.

      Naast de case Utrecht zal ook de aanbesteding printers en multifunctionals vanuit EASI2010 worden behandeld.

      Meer informatie op: http://www.docufacts.nl/23297/marktupdate-aanbesteden-printers-multifunctionals-op-25-oktober-2012/

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Printerklucht gemeente Utrecht duurt voort

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Xerox tekent hoger beroep aan in printerklucht

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Xerox vangt bot bij rechtbank Utrecht

    Cloud & Infrastructuur

    Xerox eist order gemeente Utrecht op

    Voorzitter hamer
    Cloud & Infrastructuur

    Ricoh neemt plek in van Océ bij Utrecht

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Océ en Utrecht ruziën om staffelkorting

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs