Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Amsterdams softwareproject haalt 1 miljoen op

I amsterdam
19 april 2013 - 08:40ActueelCarrièreEquinixHvASIGSurfsaraUvAVrije Universiteit
Sander Hulsman
Sander Hulsman

De Software and Network Engineering (SNE)-groep van het Instituut voor Informatica aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) krijgt samen met een aantal partners een half miljoen euro aan subsidie van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO), om te onderzoeken hoe software en hardware optimaal op elkaar kunnen worden afgestemd om datacentra groener te laten opereren. In het project doen naast de UvA ook de Hogeschool van Amsterdam (HvA), de Vrije Universiteit van Amsterdam (VU), Surfsara, GreenIT Amsterdam en de commerciële bedrijven SIG, Schuberg Philis en Equinix mee. Deze organisaties hebben de subsidie verdubbeld waardoor het budget één miljoen euro is.

Het project wordt gefinancierd door EFRO en staat onder toezicht van de Amsterdam Economic Board. De Amsterdamse deelnemers onderzoeken en valideren nieuwe ideeën die leiden tot groenere en duurzamere computing in datacentra. De SNE-groep onderzoekt de optimale integratie van software en virtuele infrastructuren voor groene ict-diensten om dit in werkelijke scenario’s te valideren door de faciliteiten die in dit project beschikbaar zijn te gebruiken.

Resultaten publiekelijk delen

De officiële kick-off van het softwareproject moet nog plaatsvinden, volgens universitair docent aan de SNE-groep Paola Grosso worden daarvoor nu de puntjes op de i gezet. ‘Al hebben we natuurlijk wel al een projectplan geschreven. Nu gaan we het daadwerkelijke onderzoek starten en naar verwachting ronden we dat in oktober 2014 af. De resultaten zullen we publiekelijk delen.’

Dat uitgerekend een Amsterdams onderzoek naar groenere datacenters deze subsidie krijgt, verbaast Grosso niet. In en rond de hoofdstad zijn namelijk de meeste datacentra van Nederland terug te vinden. Grosso: ‘Datacentra spelen een zeer belangrijke rol, zowel in de ict als in de maatschappij. Daarom denk ik wel dat het EFRO er rekening mee heeft gehouden dat dit een Amsterdams initiatief is. Nu moeten we er nog voor gaan zorgen dat onze bevinden daadwerkelijk overgenomen gaan worden, want dit moet niet een ‘one time thing’ worden.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Eén reactie op “Amsterdams softwareproject haalt 1 miljoen op”

    1. Oskar Hendriks schreef:
      19 april 2013 om 14:28

      Fantastisch initiatief, kan niet anders zeggen. Eindhoven (ook wel Amsterdam-Zuid genoemd) kom op. Met dit soort initiatieven kan Nederland een belangrijke rol binnen Europa en wellicht de wereld blijven spelen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    CNV en De Unie akkoord met ICK-cao 2026/27; FNV tegen

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Carrière

    Oracle jaagt personeel stuipen op lijf met ontslaggolf 

    Security & Awareness

    It komt van Mars, ot van Venus

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    LCL opent grootste datacenter, met kunstwerk op dak

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs