Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

eID Connect levert identity as a service

17 juni 2013 - 15:02ActueelCloud & InfrastructuurCAS Software
externe partij
externe partij

Elektronische identiteitsystemen gaan straks streng controleren op leeftijd. Dat is één van de resultaten uit het researchproject 'eID Connect', dat onder leiding van het Duitse ministerie van Economie en Technologie wordt uitgevoerd (registratienummer 2076918ED). Het project voegt veiligheid en bruikbaarheid toe aan alle, op OpenID gebaseerde web-services.

‘Identity as a service’ is de algemene benaming van het concept, dat gekozen is om de digitale identiteit op netwerken te controleren. Traditioneel maken identificatiesystemen gebruik van gebruikersnaam en wachtwoord. Authenticatie op een netwerk wordt nu met een extra beveiliging versterkt door de introductie van een nieuwe methode, die werkt met een elektronische identiteitskaart (nPA) of met een chipkaart of insteekplugje, zoals de CmDongle (CodeMeter is een ontwikkeling van WIBU-systems).

Na een ontwikkelingsfase van zestien maanden, heeft het FZI Research Center voor computerwetenschappen te samen met de ondernemingen CAS Software, fun communication en Wibu-Systems, alle gevestigd in Karlsruhe, een eerste prototype uitgebracht. Het doel van het onderzoeksproject is het inrichten van een complete infrastructuur, gebaseerd op de OpenID-standaard. Beveiligde en fraudebestendige identiteiten zijn bijvoorbeeld nuttig om de leeftijd van een websitegebruiker vast te stellen, die videobeelden wil bekijken van betaalkanalen (on-demand video) of aanbieders die ‘content’ willen downloaden naar een bepaald deel van hun klanten. Deze architectuur wordt als SaaS (software as a service) aangeboden door de provider van mobiele computerapplicaties. Het prototype is op aanvraag voor testdoeleinden verkrijgbaar.

Via een OpenID-server kunnen gebruikers zelf hun digitale identiteit creëren, die zich dan laat aanvullen met data uit de nieuwe ID card of een CmDongle. De gebruiker ontvangt dan digitale ‘identiteitspapieren’, die hij kan gebruiken in combinatie met de echte elektronische identiteitskaart, de bijbehorende CmDongle, of de combinatie gebruikersnaam+wachtwoord. In het ontwerp van de infrastructuur is opgenomen dat gegevens als naam, leeftijd, adres vastgelegd worden. Pogingen tot ontduiken van ingestelde leeftijdsgrenzen zijn dus te detecteren en te voorkomen.

Meer over

AuthenticatieIdentity ManagementSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    2 reacties op “eID Connect levert identity as a service”

    1. Johan schreef:
      21 juni 2013 om 22:45

      Een systeem dat zich dus primair tegen de gebruiker richt. En dan zijn de bedenkers van dit soort systemen nog verbaard ook dat ze stuk voor stuk floppen.

      Login om te reageren
    2. NumoQuest schreef:
      23 juni 2013 om 05:43

      Duitsers hebben zeker nog niet van identiteits fraude gehoord of de mogelijkheid dat je leeftijd op allerlei manieren kunt manipuleren wanneer je links en rechts profielen op maakt.

      Zolang je niet wezenlijk kunt controleren of iemand, die zich waar dan ook inschrijft, ook werkelijk de leeftijd heeft die men zegt te hebben, blijft dit het grote gat in het systeem. Je bent namelijk altijd afhankelijk van degene di ‘een’ naam en lefftijd ‘ergens’ gebruikt.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    HackShield Future Cyber Heroes

    85.000 kinderen praten over veilig gamen met HackShield
    Pijl naar rechts icoon

    Wiz

    Wiz versterkt cyber resilience met contextgedreven cloudsecurity
    Pijl naar rechts icoon

    Getac

    Realtime inzicht als fundament voor digitale transformatie
    Pijl naar rechts icoon

    JBT Marel

    TechDoc Finder: AI-zoekagent voor service engineers
    Pijl naar rechts icoon

    Milieu Service Nederland

    WIN-platform: realtime afvaldata voor inzameling en facturatie
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Cloud & Infrastructuur

    Eerenberg (Financiën) houdt vast aan belastingdeal met Fast Enterprises

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Mastercard verleidt fin­tech­star­tups, Vertiv en Nvidia tillen ai-fabriek omhoog (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ook (eveneens Amerikaanse) Equinix kan dienst­ver­le­ning DigiD verstoren

    Software & Development

    Omstreden omzetbelastingsysteem op termijn naar de cloud

    Cloud & Infrastructuur

    EU Cloud Sovereignty Framework: beleidsstuk dat geen slaappil is

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs