Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ING: ICT-branche laat krimp achter zich

Groei
18 december 2013 - 10:03ActueelSoftware & DevelopmentING
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

De omzet van softwareontwikkelaars en andere it-dienstverleners daalt dit jaar nog. Het economisch bureau van ING verwacht dat de omzetkrimp in 2013 uitkomt op ongeveer 1,5 procent. In 2014 kan de branche door het beperkte economische herstel, meer ondernemersvertrouwen en gesteund door structurele groeifactoren als privacy en beveiliging, weer groeien.

Na zeven opeenvolgende kwartalen van omzetkrimp tekent zich voor de software- en diensten- branche in het laatste kwartaal van 2013 een voorzichtig herstel af. De krimp is de laatste twee kwartalen al minimaal en ondernemers in de branche geven de laatste maanden aan dat ze weer verwachten te groeien. Ondanks de groei aan het einde van het jaar valt aan een omzetkrimp over heel 2013 niet te ontkomen. Het economisch bureau van de ING verwacht dat de krimp ongeveer uitkomt op 1,5 procent. Eind 2012 voorspelde ING een licht herstel van de Nederlandse ict-markt. Deze voorspelling is dus niet uitgekomen.

Investeringen trekken licht aan

De bedrijfsinvesteringen in immateriële activa (zoals software) en computers zijn in de eerste drie kwartalen van 2013 per saldo gedaald. Naar verwachting trekken de investeringen in 2014 licht aan. Historisch gezien was er altijd een relatie tussen dergelijke investeringen en de omzetten in de software- en dienstenbranche. Nu steeds meer applicaties als dienst, in de cloud, worden aangeboden, wordt het verband minder sterk.

Structurele groeifactoren zoals toenemende automatisering in de dienstverlening en meer aandacht voor privacy en beveiliging zouden samen met het beperkte economische herstel voor groei moeten zorgen in 2014. Het zijn komend jaar met name de exportgerichte sectoren die groeien, waardoor bedrijven die op deze afnemers gericht zijn, vooroplopen in het herstel. ‘Ict-partijen die inspelen op de groeiende behoefte aan het automatiseren van het zogenoemde commoditywerk in veel dienstensectoren kunnen ook profiteren en groei realiseren’, meent Sasja van As-Winters, sectormanager zakelijke dienstverlening van ING.

Aantal banen op peil gebleven

Ondanks de omzetkrimp in 2013, is het aantal banen op peil gebleven. Tussen eind 2012 en het derde kwartaal van 2013 nam het aantal banen in de informatie- en communicatiebranche slechts met duizend af tot 284.000. Een groter deel van die banen is van zelfstandigen (17 procent versus 15 procent eind 2012). Daarnaast geven meer ondernemers aan dat hun personeelsbestand gelijk is gebleven. Daar staat tegenover dat het aandeel ondernemers dat verwacht meer personeel aan te nemen nog altijd laag is.

Meer over

DienstenPrivacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ING: ICT-dienstverleners slurpen elektriciteit

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    ING voorziet licht herstel Nederlandse ICT-markt

    sparen
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: Bezuinigingen raken consultancy-activiteiten

    Budget geld planning
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ING: IT-dienstverlening staat op lager pitje

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs