Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft monitort XP langer op malware

microsoft windows xp
16 januari 2014 - 15:00ActueelSecurity & AwarenessMicrosoft
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Microsoft blijft tot juli 2015 definitie-updates uitbrengen voor Windows XP. Het gaat om de detectie van virussen en malware via Windows Security Essentials. Ook zakelijke pakketten die een virusscanner bevatten krijgen de updates nog tot april 2015 binnen. Dat is een jaar langer dan verwacht. De leverancier zegt zo de overstap naar een nieuw besturingssystemen eenvoudiger te maken.

De ondersteuning van beveiligingsupdates voor XP worden per 8 april 2014 gestaakt. Gebruikers krijgen bij een infectie na die datum dus alleen een melding, verder wordt geen patch geboden. Sommige gebruikers verwachtte dat de leverancier door de verruiming van de termijn voor definitie-updates ook de ondersteuning van beveiligingsupdates zou verlengen. Maar dat is niet het geval.

In het bericht over de definitie-updates op zijn techblog benadrukt Microsoft dat modernere versies van Windows betere bescherming tegen moderne beveiligingsrisico’s bieden dan het ruim twaalf jaar oude Windows XP.

Softwareleverancier Microsoft roept al langer op om een nieuwere versie van Windows te gaan gebruiken. Eind 2013 adviseerde ook het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) om te stoppen met het gebruik van Windows XP.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    4 reacties op “Microsoft monitort XP langer op malware”

    1. Jan van Leeuwen schreef:
      16 januari 2014 om 18:29

      Zelfs als FOSS voorspreker moet ik toegeven dat Win7 en 8 een heel veel betere beveiliging hebben tegen malware etc.
      Anderzijds is daarmee Windows wel heel veel komplexer geworden als je “in de diepte” gaat, ik ervaar linux nu zelfs als “eenvoudiger te onderhouden”.

      Misschien ben ik wel bevooroordeeld . . . .

      Login om te reageren
    2. Ewoud D. schreef:
      16 januari 2014 om 20:50

      Het probleem is dat er grote gelijkenissen zijn tussen Windows XP en andere nog wel ondersteunde versies onder de motorkap. Publiceert Microsoft nu een patch voor Windows 7 of 8 dan is de kans dus groot dat dezelfde zwakheid ook in Windows XP zit.

      Login om te reageren
    3. Jan van Leeuwen schreef:
      16 januari 2014 om 23:19

      @Ewout
      Mee eens, maar slechts ten dele, het hele systeem vam file-permissions is in 7 en 8 veel beter als in XP.
      Als richtlijn blijft, dat XP na 31.3.2014 zakelijk (en ook prive) niet meer gebruikt zou moeten worden. Mede door dat, wat je hier aangeeft.

      Login om te reageren
    4. NumoQuest schreef:
      20 januari 2014 om 08:57

      Eigenlijk is dit artikel een tikkeltje ‘over the top’. Het is eenvoudig zo dat je stelt ‘of je stopt…’ of je stopt niet met het support op een bepaald onderdeel.

      Wanneer je telkens weer ‘iets’ onderhoud aan, in dit geval, een platform wat je niet meer zal gaan onderhouden, wek je een bepaalde verwachting. Een ander voorbeeld hebben we hier in computable kunnen lezen omtrent het SEPA verhaal.

      Mensen die nu nog XP hebben draaien, moet je gewoon een helder signaal afgeven, per 01.03.2014 is het einde oefening. Er hangen namelijk allang geen juridische consequenties voor MS meer aan indien men de stekker er gewoon uit trekt.

      Ik denk dat dit op zijn hoogst een communicatie stapje zou hoeven zijn naar de gebruikers van XP toe.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    Agentic legal AI-platform voor advocatenkantoren in Nederland en het Verenigd Koninkrijk (Andri.ai)
    Pijl naar rechts icoon

    6Gorillas

    Herindicaties voorspellen en automatiseren (6Gorillas)
    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    xp desktop
    Security & Awareness

    NCSC: Stop met gebruik van Windows XP

    Computable.nl
    Governance & Privacy

    Microsoft verlengt downgrade naar XP tot 2014

    Computable.nl
    Werkplek & Beheer

    Microsoft: Wel verlengde downgrade voor XP

    Werkplek & Beheer

    Microsoft: geen verlengde downgrade naar XP

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft ontwerpt ‘XP-modus’ voor Windows 7

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Microsoft dwingt Dell tot prijsvariatie voor XP

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs