Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Adobe dicht lek in Reader for Android

14 april 2014 - 08:19ActueelData & AIAdobe
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Softwareleverancier Adobe heeft een lek gedicht in Adobe Reader voor Android. Door een lek in de Java-code konden cybercriminelen via een besmet pdf-bestand informatie openen en Java-code programmeren. Adobe heeft een update uitgebracht (11.2.0) waarin het lek is gedicht. Gebruikers van Android 4.2 of hoger kunnen de update installeren.

‘Voor gebruikers die een oudere Android-versie draaien, is het gebruik van Javascript voor het invullen van formulieren uit veiligheidsoverwegingen afgesloten’, meldt de leverancier.

Het lek werd ontdekt door Yorick Koster van beveiligingsleverancier Securify. Hij meldde het lek zo’n twee weken geleden bij de Adobe, die vervolgens de update uitvoerde. Via de website van zijn bedrijf deelt Koster de technische details van het lek.

Koster legt uit dat de malafide pdf-bestanden bijvoorbeeld op een website geplaatst worden of per e-mail worden toegestuurd. ‘Zodra de pdf is geopend kan de hacker willekeurige bestanden van de sd-kaart van het apparaat stelen. Denk aan foto’s, video’s of andere eerder geopende pdf-files. Het kan ook worden gebruikt om bestanden op het toestel te wijzigen of toe te voegen aan de sd-kaart. Denk aan plaatjes of video.’

Securify deelt ook proof of concept-code waarmee het lek kan worden getest.

Volgens Adobe is Reader for Android miljoenen keren gedownload.

Meer over

CybercrimeECMJavaPDFTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    Hack
    ActueelData & AI

    Adobe dicht zeroday-lek in Flash-speler

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Android heeft recordaandeel smartphonemarkt’

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Android grootste doelwit in eerste kwartaal’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs