Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

McAfee helpt Schneider met cybersecurity

14 april 2014 - 09:05ActueelCloud & InfrastructuurMcAfeeSchneider Electric
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Leverancier van energiebeheerproducten Schneider Electric en securityleverancier McAfee zijn een samenwerking aangegaan voor het aanbieden van oplossingen op het gebied van cybersecurity. Ze richten zich hiermee op utilities en transportinfrastructuren. McAfee gaat technieken voor whitelisting combineren met oplossingen van Schneider om wijzigingen in softwaresystemen op een goed gecontroleerde manier uit te voeren. Hierdoor kunnen Schneider-klanten hun operationele beveiliging verbeteren.

De samenwerking betekent onder andere dat organisaties die actief zijn op het gebied van cruciale infrastructuren, zoals water, olie en gas, elektrische netwerken en transport, gebruik kunnen maken van softwareprogramma’s die vooraf zijn getest op eventuele securityproblemen. Deze it-applicaties zijn vervolgens gecertificeerd, zodat de afnemer zeker weet dat deze software geen securityproblemen kent. Hierbij wordt gebruik gemaakt van de techniek whitelisting. Dit wil zeggen dat alleen software wordt aangeboden die aantoonbaar veilig is.

Scada en energiemanagement

Organisaties die belast zijn met het aanleggen en beheren van cruciale infrastructuren, verbeteren met de cybersecurity-oplossingen van Schneider Electric en McAfee hun operationele beveiliging. Daarnaast kunnen zij op kosten besparen, doordat zij niet achteraf tal van securityproblemen moeten oplossen. Werken met vooraf geteste en gecertificeerde it-applicaties verbetert ook de prestaties en de beschikbaarheid van belangrijke softwaresystemen, zoals Scada-oplossingen en systemen voor energiemanagement.

De samenwerking maakt het mogelijk om technieken voor whitelisting te combineren met oplossingen om wijzigingen in softwaresystemen op een goed gecontroleerde manier uit te voeren. Hierdoor kunnen zij kwaadaardige of niet opzettelijke systeemwijzigingen voorkomen. Dit voorkomt dat ongeautoriseerde code en malware op een systeem wordt geplaatst. Deze mogelijkheden beschermen belangrijke systemen tegen aanvallen doordat voorkomen wordt dat er een gat in de beveiliging zit, zonder dat een organisatie zich hiervan bewust is. Daarnaast wordt de kans op een inbraak in de software geminimaliseerd. Tot slot zorgen goed ingerichte patch-cycli ervoor dat systemen en apparaten blijven voldoen aan alle relevante securitystandaarden.

Industrial Control System

Met de McAfee-oplossingen Embedded Control, Integrity Control & Application Control kunnen gebruikers de veiligheid, beschikbaarheid en betrouwbaarheid van kritische infrastructuuromgevingen verbeteren. Dankzij de samenwerking tussen Schneider Electric en McAfee kunnen organisaties change policies doorvoeren. Het voorziet tevens in geautomatiseerde audit-mogelijkheden voor omgevingen die zijn gebaseerd op Industrial Control System-omgevingen.

Meer over

CybercrimeSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Pijl naar rechts icoon

    Hogeschool Windesheim

    Redesign your Future (Hogeschool Windesheim)
    Pijl naar rechts icoon

    BauWatch en Databalance

    Realtime beveiliging zonder downtime dankzij nieuwe dual-datacenters oplossing (BauWatch en Databalance)
    Pijl naar rechts icoon

    BauWatch en Databalance

    BauWatch transformeert naar een wendbare digitale organisatie met focus op AI (BauWatch en Databalance)
    Pijl naar rechts icoon

    Leroy van der Steenhoven, Databalance

    Leroy van der Steenhoven, Teamlead Networking (Databalance)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: AP helpt bij medische data in cloud, Europol haalt bezem door darkweb (en meer)

    deal ceo
    Cloud & Infrastructuur

    Als eerste lokale Benelux-partner officieel erkend door Anthropic

    Security & Awareness

    Kort: Kabinet moet zich wapenen tegen ai-cyberaanvallen, ‘stroopwafel-succes’ DNA Services (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs