Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

TUM beveiligt servers tegen inlichtingendiensten

Stealth
15 augustus 2014 - 13:46ActueelCloud & Infrastructuur
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Wetenschappers van de Technische Universiteit van München (TUM) hebben software ontwikkeld die servers moet beschermen tegen spionage door inlichtingendiensten. De gratis software moet de eigenaars van servers beschermen tegen 'Hacienda'. Dat is een samenwerking tussen de inlichtingendiensten uit de Verenigde Staten, Canada, Groot-Brittannië, Australië en Nieuw-Zeeland, waarbij zwakheden in de beveiliging van servers worden gebruikt om ze op afstand over te nemen.

Het zogenoemde Hacienda-spionageprogramma is onlangs ontdekt door een groep onderzoeksjournalisten uit Duitsland. De inlichtingendiensten maken gebruik van port scanners die zoeken naar kwetsbare servers die met internet verbonden zijn. Zij ontdekten dat de spionagediensten de servers op afstand overnemen om informatie in te winnen.

Om te voorkomen dat servers op afstand worden overgenomen door de inlichtingendiensten hebben de Duitse netwerk- en architectuuronderzoekers zogenoemde TCP Stealth-software ontwikkeld. Die software werkt nu alleen nog met het besturingssysteem GNU/Linux, maar wordt doorontwikkeld zodat deze ook breder inzetbaar is. Volgens de universiteit is met TCP Stealth nu al belangrijke beveiligingssoftware beschikbaar die netwerkbeheerders een extra beveiligingslaag biedt bovenop firewalls, virtual private networks (vpn’s) en andere bestaande technologieën.

TCP

Het gaat om een verbeterde beveiliging van het transmission control crotocol (tcp). Dit is het protocol waarbij ieder apparaat dat een verbinding maakt met de server zich identificeert door een databestand mee te sturen. Daarin staat vaak ook informatie die door aanvallers wordt gebruikt om de server binnen te dringen. Dit kan informatie zijn om welk apparaat het gaat of wat de laatste update is.

De Duitsers hebben het tcp-proces extra beveiligd via het concept van een geheime, numerieke token om de communicatie tussen de server en de client-computer te versleutelen. De beveiliging werkt ook bij pogingen om in te breken op verbindingen die al tot stand gekomen zijn, beloven de onderzoekers.

Meer over

TCP/IP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs