Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Kassasysteem zwembad niet waterdicht

15 april 2015 - 10:05ActueelOverheidVconsyst
Rik Sanders
Rik Sanders

Bij veel online kassasystemen wordt een balans gezocht tussen gebruikersgemak en beveiliging van gegevens. In sommige gevallen wordt het daardoor te makkelijk gemaakt om in te kunnen loggen als een andere gebruiker. Vorig jaar juli lukte het een redacteur van de regionale omroep om relatief eenvoudig toegang te krijgen tot de online shop van het zwembad in Veenendaal. Softwarebouwer VConsyst beloofde toen deze optie van de inlogprocedure minder makkelijk te maken, maar dat is nog steeds niet afdoende gebeurd.

Volgens RTV Utrecht heeft VConsyst verklaard dat het gaat om een mogelijkheid om door middel van de invoer een aantal persoonlijke gegevens gemakkelijk in te kunnen loggen. Deze configuratieoptie kon aangezet worden bij zwembaden die de eerste versie van het online-kassasysteem gebruikten. De ontwikkelaar heeft beloofd om deze variant van de versimpelde inlogprocedure niet langer te ondersteunen.

Het zwembad in Veenendaal haalde het systeem vorig jaar zomer maandenlang offline. Na een update lukte het RTV Utrecht nog steeds om in te loggen. Daarbij bleek het ook mogelijk om de abonnementsgegevens behorend bij het account te wijzigen of de eigen kinderen op te geven voor zwemles, waarbij opgemerkt dient te worden, dat de ingelogde persoon dan wel zelf moest betalen. In overleg met de klanten zijn bepaalde functionaliteiten verder aangepast en is het niet langer mogelijk om op deze manier in te loggen.

Maatwerkbouwer

Automatiseerder VConsyst uit Genemuiden is onderdeel van de Venture Groep. Het bedrijf levert bedrijfssoftware voor de inzameling van huishoudelijk afval, autorisatie en registratie van bezoekers, accommodatieverhuur en metaalwerken en is ook actief als maatwerkbouwer.

Een van de sectoren waar VConsyst actief is, is de branche van zwembaden en sportaccommodaties. Het bedrijf was bijvoorbeeld partner van het Zwembadbranche Congres dat afgelopen maart plaatsvond. Eind vorig jaar meldde het bedrijf trots dat het WinConsyst Kassa en Toegang-software mag leveren aan het medio dit jaar nog te openen nieuwe zwembad in Zutphen. Andere zwembaden die de software gebruiken zijn onder andere die van Joure, Dedemsvaart, Ommen en Hardenberg.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Veroordeelde ASML-spion overtrad sancties en pleegde computervredebreuk

    AchtergrondCarrière

    OR kritisch, UWV vastberaden: start reorganisatie met ‘Verandermotor’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    British Post Office
    AchtergrondOverheid

    Britse postkantoorschandaal: Fujitsu-software leidde tot rechtsdwalingen met tragische gevolgen

    ActueelCarrière

    NLdigital: versobering 30%-regeling kortzichtig en schadelijk

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs