Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Onapsis krijgt patent op websecurity SAP

10 juni 2015 - 07:46ActueelSecurity & Awareness
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Het Amerikaanse ict-securitybedrijf Onapsis heeft een octrooi laten vastleggen op een nieuwe technologie voor de beveiliging van SAP-systemen tegen webdreigingen. De gepatenteerde algoritmen en softwarefunctionaliteiten maken het mogelijk om SAP-systemen geautomatiseerd te controleren op beveiligingslekken. De oplossing waarvoor het patent is verkregen is bedoeld om bedrijven te beschermen tegen webdreigingen van bedrijfskritische applicaties, processen en gegevens die door traditionele beveiligingsoplossingen niet worden gedetecteerd.

Het octrooi beschrijft een kader voor het evalueren van de beveiliging van applicaties. Deze kunnen bedrijfsbreed aan automatische beveiligingscontroles en compliance-audits worden onderworpen om technische kwetsbaarheden te identificeren. De gerelateerde beveiligingsrisico’s voor bedrijfskritische applicaties worden daarbij grafisch weergegeven.

De ict-beveiliger: ‘Deze technologie maakt het voor het eerst mogelijk om bedrijfskritische applicaties zoals die van SAP voortdurend en geheel automatisch te controleren op potentiële beveiligingslekken. De oplossingen geven chief information security officers (ciso’s) de zekerheid dat ze bedreigingen met tot dusver ongekende precisie kunnen detecteren. Ze kunnen daarnaast een beroep doen op speciale beveiligingsfuncties die niet aanwezig zijn in traditionele oplossingen voor ict-beveiliging. Bedrijfskritische applicaties en gevoelige informatie worden daarmee effectiever beschermd.’

Het gaat om een in de VS verkregen octrooi met de titel ‘Automated Security Assessment of Business-Critical Systems and Applications’, het patentnummer is 9.009.837. De gepatenteerde technologieën zijn ontwikkeld door ceo en medeoprichter van Onapsis, Mariano Nunez, en staan aan de basis van de beveiligings- en compliance-oplossingen Onapsis Security Platform (OSP) en Onapsis X1.

Met zijn gepatenteerde technologieën voegt Onapsis systeemintelligentie aan zijn beveiligingsoplossingen toe. Dat omvat de verkenning en analyse van de complete SAP-omgeving op basis van uiteenlopende technieken, SAP-specifieke scanmodules en -technieken voor het opsporen van kwetsbaarheden en technische controles binnen het hele SAP-ecosysteem, inclusief afhankelijkheden en interfaces tussen SAP-systemen en de beveiliging van doelsystemen.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Meer lezen

    Dollars
    ActueelSecurity & Awareness

    ERP-beveiliger Onapsis haalt 17 miljoen dollar op

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    SAP dicht drie gaten in SAP Mobile

    Eén reactie op “Onapsis krijgt patent op websecurity SAP”

    1. th schreef:
      10 juni 2015 om 12:37

      Zie ook: http://tinyurl.com/pdcc37m

      Ter relativering: de claims 1/10 die bij dit patent horen beschrijven een framework voor het aanroepen van SAP functies (RFC), URL’s (HTTP) en DB queries (ODBC) al dan niet via een SAPRouter connectie. Bijna alle functionaliteit die in deze claims beschreven staat, is al jaren aanwezig in (gratis) securitytools als Metasploit. De methode van aanroepen valt niet onder het patent, omdat het publieke welbeschreven API’s zijn.

      In tegenstelling tot wat het artikel suggereert, is het dus zeker niet zo dat Onapsis het patent heeft op “een technologie” of op “websecurity SAP”. Het gaat hier in feite dus gewoon om een framework applicatie.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs