Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Handen schudden

Aurelius koopt restant Getronics-aandelen KPN

23 juni 2015 - 15:20ActueelCloud & InfrastructuurAurelius GroupGetronicsKPN
Rik Sanders
Rik Sanders

In 2012 verkocht KPN de internationale werkplekbeheer-activiteiten van Getronics in Europa en Azië aan het Duitse Aurelius. Op 22 procent na, blijkt drie jaar later, nu Aurelius bekend heeft gemaakt ook deze laatste pluk aandelen te hebben overgenomen. Financiële details zijn niet bekendgemaakt.

KPN meldde medio 2012 de verkoop van Getronics International te hebben afgerond. Het concern deed de onderdelen in Europa en Azië over aan de Duitse beursgenoteerde onderneming Aurelius en de activiteiten in Latijns-Amerika aan investeringsmaatschappij OpenGate Capital. Volgens een woordvoerder is de verkoop van het minderheidsbelang in het Aurelius-onderdeel drie jaar later volgens afspraak verlopen.

Hij stelt dat behoudens het Belgische Base, dat KPN in principe heeft verkocht aan Telenet, het ict-concern nog één buitenlandse activiteit heeft. Dat is de Amerikaanse dochteronderneming iBasis, een Amerikaanse groothandel die voor klanten van KPN internationale spraak- en aanvullende mobiele diensten regelt. De zegsman stelt dat KPN dit buitenlandse onderdeel niet verkoopt.

Aurelius

Aurelius heeft de afgelopen jaren het Getronics-onderdeel uitgebouwd met onder andere overnames van onderdelen van Telvent, Thales, Steria en NEC. Recent kocht het bedrijf ook nog het T-Systems-onderdeel Individual Desktop Solutions (IDS) in Duitsland. Aurelius heeft met al deze acquisities zijn traditionele portfolio van werkplekdiensten uitgebreid met diensten op het gebied van unified communications, cloud en mobile.

Aurelius werkt in de zogeheten Getronics Workspace Alliance (GWA) samen met partijen die multinationals lokaal kunnen ondersteunen. Het gaat om KPN, Compucom, SPIE, Tecnocom, NTT Data Getronics, ServiceOne, Getronics Latin America en AGCN.

Meer over

Werkplekbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Handen
    ActueelWerkplek & Beheer

    Groot deel Tieto Nederland gaat op in Brightone

    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN rondt verkoop Getronics International af

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    KPN verkoopt buitenlandse tak Getronics

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN rondt overname van iBasis af

    Stokje doorgeven
    ActueelCarrière

    Getronics krijgt na overname nieuwe ceo

    Financiering finance geld
    ActueelFinanciële dienstverlening

    Duits fonds Aurelius stapt uit Getronics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs