Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Windows Phone veiliger dan iOS en Android’

15 juli 2015 - 12:05OpinieCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over een 'unique selling proposition' (usp) van de nummer drie op de mobiele markt.

Windows Phone is het veiligste mobiele besturingssysteem. Volgens securitybedrijf Kaspersky is het mobiele platform van Microsoft veiliger dan de twee grote concurrenten iOS en Android. ‘Alle systemen zijn kwetsbaar voor moderne dreigingen’, aldus ceo Eugene Kaspersky, wiens bedrijf laatst zelf is gehackt. Maar volgens hem is Windows Phone tot op heden ‘erg schoon’ en daarmee veiliger dan iOS en Android.

Op een bijeenkomst in Australië zei de topman dat het gevaarlijkste toekomstscenario geldt voor iOS. De kans op dat scenario is weliswaar klein doordat Apple het besturingssysteem zelf afschermt van externe programmeurs. Tegelijkertijd zijn er genoeg kwetsbaarheden en krijgen securitybedrijven geen diepgaande toegang van Apple om iOS te kunnen beschermen. Als er dus iets misgaat, is er geen antivirus om een ramp in te perken, waarschuwt Kaspersky. Het zeer weinig gebruikte Windows Phone is volgens de topman het veiligste. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    17 reacties op “‘Windows Phone veiliger dan iOS en Android’”

    « Oudere reacties
    1. Willem Beekhuis schreef:
      16 juli 2015 om 19:26

      Het klopt statistisch gezien omdat er veel minder Windows smartphones zijn verkocht dan IOS of Android. Er is dan ook nog weinig belangstelling voor hackers om Windows te kraken vanwege de geringe impact en publiciteit. Het ligt dis zeker niet aan de kwaliteit van het besturingssysteem. Uiteindelijk zal IOS het veiligste blijken te zijn vanwege het gesloten platform.

      Login om te reageren
    2. Pascal schreef:
      17 juli 2015 om 06:56

      @Willem Beekhuis,
      Je opmerkingen zijn louter gebaseerd op aannames, niet op aantoonbare feiten !
      Ik hoor nooit iets over virrussen voor Linux systemen (je weet wel dat spul dat niemand gebruikt).
      Als daar al problemen mee zijn, blijkt het altijd op slecht onderhouden server software te gaan.
      Dat IOS nauwelijks problemen heeft, ligt eerder aan de kwaliteit (de aandacht dier eraan besteed wordt) dan aan de toegankelijkheid, immers eenieder kan zelf software voor dat platform schrijven en aanbieden, en het is bepaald niet zo dat Niemand dat spul gebruikt.

      Ik hoop maar dat W10 op de desktop een sucses is… wat was er ook alweer mis met W7 ?

      Login om te reageren
    3. Willem Oorschot schreef:
      19 juli 2015 om 09:10

      Ach Ja, een aardig verhaal van Kaspersky dat natuurlijk zijn business aardig in het gedrang ziet komen door al die verbeterde OS-en. Ja en als er dan een probleem is dan is er geen anti-virus. En daar moet je dan blij om zijn omdat anti-virus bin de praktijk veel meer problemen oplevert dan dat het oplost. Sowieso is het anti-virus altijd te laat en daarbij heeft het een verlammende impact op de machine waar het op draait.
      Dat Windows phone veilig is, lijkt mij logisch, wie gebruikt dit?

      Login om te reageren
    4. Groot schreef:
      21 juli 2015 om 10:42

      Ooit een Lumia telefoon gehad voor mijn werk. Bij wijze als test. Nooit meer! wat een onding. Geef mij maar Android of iOS, daar is tenminste ook software voor. Trouwens niets is veilig, dus zeker die telefoon van Microsoft niet.

      Login om te reageren
    5. Bas schreef:
      4 augustus 2015 om 08:06

      Wat een hoop negativiteit over Windows Phone tussen de reacties. Zelf gebruik ik nu 1,5 jaar naar volle tevredenheid een Nokia Lumia met Windows Phone en kan de commentaren echt niet plaatsen. Het lijkt mij dan ook eerder aan onkunde van de gebruiker liggen dan aan Windows Phone.

      Login om te reageren
    6. maus van deek schreef:
      2 februari 2016 om 10:22

      Het is wel waar dat wphone virusvrij is, dat zeg ik uit eigen ervaring

      Login om te reageren
    7. Frank Heikens schreef:
      3 februari 2016 om 07:49

      Beetje late reactie, Maus!

      Het minst veilige mobiele OS is Android, maar toch heeft 99% van de Android gebruikers geen last van virussen. Dus 99% van de Android gebruikers zal jouw ervaring delen.

      Sterker nog, stel dat 99% van de Android gebruikers wel last heeft van een virus, en je vraagt net die overgebleven 1%, dan zal deze persoon ook zeggen dat hij uit eigen ervaring weet dat Android virusvrij is.

      Wil je een gegarandeerd virusvrije telefoon, waarvan de software na jaren nog steeds wordt bijgewerkt, en waar alle apps die je nodig hebt, plus miljoenen extra, ruimschoots beschikbaar zijn, en heb je het geld er voor (over), koop dan een iPhone.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    Security & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    Cloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    Data & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    Data & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs