Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft slaat Europese data op in Duitsland

Europese aanbesteding Europa vlaggen
12 november 2015 - 11:15ActueelCloud & InfrastructuurDeutsche TelekomMicrosoftT-Systems
Suzanne Martens
Suzanne Martens

Microsoft gaat een samenwerking aan met T-Systems, de zakelijke it-tak van Deutsche Telekom. Microsoft gaat in Duitsland twee datacentra inrichten, die onder beheer van de Deutsche Telekom komen te staan. Hierdoor wordt de data van Europese gebruikers opgeslagen bij een Duits bedrijf en niet in de Verenigde Staten. Microsoft hoopt hiermee de Amerikaanse wet te omzeilen, zodat de Amerikaanse overheid geen toegang meer krijgt tot de data van Europeanen. Dit kondigde Microsoft's ceo Satya Nadella aan in zijn keynote tijdens de Future Decoded 2015 in Berlijn.

Microsoft gaat diverse clouddiensten, waaronder Azure, Office 365 en Dynamics CRM Online, vanuit twee datacenters in Duitsland aanbieden. Deze twee datacenters worden volledig inricht voor de dataopslag van Europeanen. Het is bedoeld voor zakelijke klanten, zoals kleine en middelgrote bedrijven, consumenten en overheden.

Amerikaanse overheid

Door de gegevens bij een Duitse partij op te slaan, hoopt Microsoft de Amerikaanse wet- en regelgeving te omzeilen, waarbij alle data wat bij/door een Amerikaans bedrijf is opgeslagen, inzichtelijk moet zijn voor de Amerikaanse overheid. De data staat is immers niet meer in het beheer van het Amerikaanse bedrijf, maar bij het Deutsche Telekom. Zij zijn binnen de samenwerking verantwoordelijk voor het beheer van de datacenters. Daarnaast moet het de gegevens van de klanten beschermen, conform de strenge Duitse privacyregels.

De twee datacenters worden naar verwachting eind 2016 geopend. Microsoft kondigt aan dat deze diensten duurder zullen zijn dan de huidige clouddiensten. Dit in verband met de regeling waarbij de aansprakelijkheid van Microsoft in de ban wordt gedaan. Er zijn nog geen specifieke prijzen bekend.

Paul Miller, cloud computing-analist bij Forrester reageert positief op de samenwerking, maar zet wel zijn vraagtekens bij de effectiviteit van deze samenwerking: ‘Of deze samenwerking daadwerkelijk helpt bij de bescherming van data van Europeanen voor de Amerikaanse overheid, moet nog blijken. Hiervoor zullen we de uitspraak van de eerste rechtszaak moeten afwachten. En waarschijnlijk ook het hoger beroep.’

Meer over

AzureOfficeTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Eén reactie op “Microsoft slaat Europese data op in Duitsland”

    1. Jeroen Persyn schreef:
      14 november 2015 om 16:32

      Goede zet voor compliance, veiligheid en privacy!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    EC
    Overheid

    Einde Safe Harbor vraagt om snelle maatregelen

    Europese aanbesteding Europa vlaggen
    Data & AI

    Europees Hof verwerpt privacyverdrag met VS

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs