Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

WBG en WMD implementeren ArcGIS van Esri

13 januari 2016 - 14:29ActueelInnovatie & TransformatieEsri
Robin van Wees
Robin van Wees

Zowel Waterbedrijf Groningen (WBG) als Waterleidingmaatschappij Drenthe (WMD) stappen over op het Arcgis-platform van Esri. Beide vervangen hun gezamenlijke leidingregistratiesysteem en gaan het nieuwe systeem gebruiken voor het vastleggen van hun assets en om de bijbehorende informatie te registreren en te bekijken. De implementatie van het systeem wordt uitgevoerd door Esri-partner Tensing.

Esri is leverancier van een geografisch informatie systeem Arcgis. Het platform biedt WBG en WMD een vriendelijkere opzet, waardoor het registreren en het bekijken van de data in één systeem staat. De drinkwaterbedrijven vervangen bij de overstap beide het systeem ‘Smallworld’, van GE Digital Energy. Ze stellen de geografische ligging van de assets centraal waardoor medewerkers via de kaart antwoord krijgen op hun vragen. Buitendienstautomatiseerder en ict-dienstverlener Tensing zal het systeem implementeren.

Paul Bremer van Waterbedrijf Groningen is als sectormanager ict-opdrachtgever. Hij verwacht dat medewerkers meer gebruik zullen maken van de beschikbare informatie, omdat het toegankelijker is. Door het Arcgis-platform zal het aantal softwareproducten verminderen. ‘Ons ict-landschap wordt als resultaat van dit implementatietraject vereenvoudigd, overzichtelijker, dat voorkomt veel problemen’, aldus Bremer.

Mogelijkheden ArcGIS-platform

Ook biedt het platform nieuwe mogelijkheden, vertelt Martin Lubach, accountmanager van Esri Nederland. Zo kunnen de bedrijven onder andere gebruik maken van Arcgis-content, waaronder basiskaarten en andere informatie die publiek gedeeld wordt in het platform. ‘De drinkwaterbedrijven kunnen ook informatie gaan uitwisselen via webservices met ketenpartners van de betrokken bedrijven, denk aan provincies, veiligheidsregio’s, regionetwerkbedrijven en Waterlaboratorium Noord (WLN)’, aldus Lubach.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Assen geeft antwoord met ArcGIS
    AchtergrondOverheid

    Assen geeft antwoord met ArcGIS

    ActueelData & AI

    Esri toont potentie geo-big data in datalab

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs