Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Dutch Cloud zet foto’s Hollandse Hoogte in de cloud

05 februari 2016 - 11:013 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurDutch Cloud
Birgit Bunt
Birgit Bunt

Managed cloud provider Dutch Cloud gaat meer dan 40 terabyte aan bestanden van fotobureau Hollandse Hoogte beheren. De bestanden gaan op de cloud-omgeving van het bedrijf draaien. De nieuwe omgeving moet het bedrijf meer zekerheid geven en meer inzicht in de bestanden.

Full-service fotobureau Hollandse Hoogte vertegenwoordigt verschillende topfotografen en internationale agentschappen. In zijn beeldbank zijn ruim twintig miljoen beelden in hoge en lage resolutie te vinden. Deze bestanden werden altijd op een eigen serverpark op twee locaties beheerd en worden aan de honderden klanten van het bedrijf beschikbaar gesteld middels de applicatie PicturePack van Imedia. Omdat it niet de core business van het bedrijf is, was het zelf beheren van de data risicovol, legt directeur Bas van Beek uit. ‘Ook gezien de technologische ontwikkelingen op het gebied van storage, zijn we op zoek gegaan naar een cloud-specialist.’

Die specialist vond Hollandse Hoogte in managed cloud provider Dutch Cloud uit Hilversum. Het bedrijf koos voor de leverancier, omdat het volgens hen een hoge beschikbaarheid en bedrijfszeker platform biedt met de juiste performance om gebruikerservaring en gebruikersgemak van de klanten te verbeteren. Daarnaast heeft Dutch Cloud veel ervaring met beeldbanken en softwareleveranciers, waardoor de nieuwe samenwerking met Imedia ook goed verloopt. Martijn van Zoeren, ceo bij Dutch Cloud, legt uit dat dergelijk ‘zachte waarden’ erg belangrijk zijn.’

Goed gemanagede migratie

Inmiddels is de migratie van het serverpark naar de cloudomgeving van Dutch Cloud afgerond, waar het nu draait op de Cisco Versastack-oplossing. Dat is een oplossing waarbij de nieuwste technologie van Cisco en van IBM gecombineerd en gevalideerd zijn door beide it-bedrijven.

De migratie is in ongeveer een week tijd afgerond, waarbij de grootste serverlocatie van Hollandse Hoogte is ‘opgeruimd’. De kleinere locatie blijft in gebruik voor kantoortoepassingen. Van Beek: ‘Er komt veel kijken bij zo’n migratie. De datacenter provider moet toegang geven tot de serverruimte om de servers weg te halen, de ‘oude’ dienstverlener moet meewerken, de bestanden worden overgezet, de hardware netjes afgesloten, connectivity geregeld, et cetera. En dat alles zonder dat onze klanten er iets van merken. Dutch Cloud heeft dat, in samenwerking met Imedia, heel goed gemanaged.’

Door de overstap op de cloud heeft het bedrijf meer inzicht in de bestanden die in huis zijn, licht Van Beek toe. Daardoor is het bedrijf volgens hem beter in staat zijn portfolio te managen en er meer waarde uit te halen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs