Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Merkel doet een rondje cloud, IoT en drones

15 maart 2016 - 16:29ActueelCloud & InfrastructuurCeBITDeutsche TelekomIBM
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De Duitse bondskanselier Angela Merkel bezocht dinsdagochtend 15 maart 2016 ict-vakbeurs CeBIT in Hannover. In een twee uur durende wandeling over de beursvloer liet ze zich samen met de president van Zwitserland, Johann Schneider-Ammann, bijpraten over onder meer drones, cloud computing, internet of things (IoT) en andere trends op het gebied van ict.

De rondgang begon op de stand van Zwitserland, dat dit jaar het partnerland van de beurs is. Daar luisterde Merkel onder meer naar presentaties van drone-bouwer Wingtra, Swiss Post, tech instituut ETH Zürich en de Zwitserse financiële infrastructuurdienstverlener SIX.

De bondskanselier liet zich ook bijpraten over IoT, beveiligingssoftware en augmented reality en bezocht onder meer de stands van Deutsche Telekom, IBM en Intel. Gespreksonderwerpen waren onder andere security, datacenteroplossingen en embedded systemen. Bij IBM stond supercomputer Watson en de mogelijkheden voor zakelijke toepassingen centraal.

Tijdens een toespraak benadrukte Merkel dat CeBIT een belangrijke rol vervult in de ict-sector. Ze zei dat bedrijven, publieke instellingen en de maatschappij stap voor stap veranderen naar digitale organisaties. Tot slot wees ze erop dat grote en middelgrote bedrijven en start-ups uit alle zeventig deelnemende landen beschikken over oplossingen die hen in staat stellen om nieuwe trends vorm te geven.

Afwezig

Het idee om een rondje te maken over de beursvloer stamt van 2014 toen Merkel met de Britse premier Cameron een rondgang over de beurs maakte. Groot-Brittannië was dat jaar partnerland.

In 2015 opende Merkel op zondagavond de CeBIT, maar haar tour werd de volgende dag op het laatste moment afgezegd in verband met spoedoverleg over de situatie in de Oekraïne. 

Meer over

CeBITComputing EverywhereHPC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    DJI houdt drones aan de grond tijdens spelen in Rio

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs