Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Value Creation Capital investeert in Optics11

09 juni 2016 - 09:46ActueelInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Optics11, fabrikant van op glasvezeltechnologie gebaseerde meetsystemen, krijgt een financiële injectie van investeerder Value Creation Capital uit Bilthoven. De transactie loopt via TechNanofund, een fonds met focus op bedrijven in high-tech en nanotechnologie in Nederland. Met het extra kapitaal wil Optics11 zijn producten op grotere schaal gaan afzetten. Hoe groot het investeringsbedrag is, is niet bekendgemaakt. Het bedrijf is een spin-off van de Vrije Universiteit in Amsterdam.

Value Creation Capital zal, naast het beschikbaar stellen van kapitaal, plaatsnemen in de adviesraad van Optics11. ‘Wij voorzien substantiële groei voor Optics11 in de markten waarin zij nu actief zijn’, zegt Willem van den Berg, managing partner van Value Creation Capital. ‘De technologie is van wereldklasse, en de vraag in de markt is duidelijk aanwezig. Het team van Optics11 is zeer getalenteerd en gedisciplineerd. Wij kijken uit naar een zeer vruchtbare samenwerking met Optics11.’

De meetsystemen van Optics11 zijn geschikt om effecten op nanoschaal te meten in lastige omgevingen, zoals in vloeistoffen of bij hoge temperaturen. Professor Davide Iannuzzi en ingenieur Hans Brouwer richtten het bedrijf op in 2011, gebaseerd op technologie die is ontwikkeld aan de Vrije Universiteit Amsterdam.

Nano

De meetsystemen van Optics11 zijn gebaseerd op het toepassen van twee unieke nanotechnologieën (fiber-top technologie en interferometrie) in combinatie met glasvezels, die normaliter gebruikt worden in telecommunicatie. Door met laserlicht in de glasvezel te kijken naar de terugkerende reflecties van het licht, kan op grote afstand nauwkeurige informatie verzameld worden. Optics11 creëert met behulp van micro-vervaardigingstechnieken zeer nauwkeurige sensoren op de glasvezel zelf. Met deze combinatie van nanotechnologieën kunnen trillingen, akoestiek of krachten op nanoschaal makkelijk worden gemeten in moeilijk toegankelijke omgevingen.

Op basis van deze glasvezelmeettechniek heeft Optics11 een instrument ontwikkeld: de Piuma Nanoindenter. Dit meetinstrument kan kleine indentaties uitvoeren op zeer zachte (bio)materialen, zelfs op het niveau van enkele cellen, met als doel om de micro-mechanische eigenschappen aan het licht te brengen. Het kunnen meten van deze eigenschappen is cruciaal voor onderzoekers in het veld van de regeneratieve geneeskunde.

Meer over

Glasvezel

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondSoftware & Development

    Windows Server 2016 krijgt nano-servers

    Nanolithografie
    ActueelCarrière

    ASML, FOM, NWO, UvA en VU in nanolithografie

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel voert productie 45 nanometer-chips op

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Nanotechnology en ICT: alles wordt kleiner

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs