Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
puzzel

Welke werknemers leiden het CCoE?

24 november 2016 - 10:193 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Stephen Orban
Stephen Orban

Klein beginnen, itereren en groeien op basis van geleerde lessen is een terugkerend thema in elke succesvolle Enterprise Cloud Journey. Ik heb het er in mijn artikelen vaak over, en met reden: deze iteratieve denkwijze komt goed van pas bij het samenstellen van een team dat het Cloud Center of Excellence (CCoE) bij een organisatie gaat leiden.

Begin met het selecteren van een klein aantal vooruitstrevende individuen dat zin heeft om te leren, en enthousiast is over de impact van de cloud op hun organisatie. Drie tot vijf mensen zijn al genoeg om het verschil te maken. Evalueer daarna elke impact die het Cloud Center of Excellence (CCoE)  heeft op de organisatie, doe aanpassingen, en laat het team groeien als het aantal projecten en de omvang daarvan groeit.

Wie is geschikt?

Managers vragen me vaak naar welk type persoon ze moeten zoeken, en waar ze die kunnen vinden. In mijn ervaring is houding net zo belangrijk als talent, wat betekent dat elke grote organisatie al de juiste mensen in huis heeft om slim gebruik te maken van de cloud. Ga op zoek naar mensen die echt enthousiast zijn en interesse hebben in het leren van iets nieuws. De kans is groot dat je er meer dan genoeg vindt. Het is prima om dat team vervolgens aan te vullen met talent van buitenaf, maar kweek het ook intern – anders wachten alle bedrijven op talent dat er niet is.

Idealiter beschikken de mensen in het CcoE-team over een diverse set achtergronden. Daaronder zijn bijvoorbeeld applicatieontwikkelaars, systeembeheerders, netwerkengineers, beveilgingsexperts en databaseadministrators. De verschillende perspectieven zullen zorgen voor een completer platform. De kennis van al deze mensen over bestaande producten en processen zorgt voor best practices die goed bij de organisatie passen.

DevOps

Deze vermenging van disciplines is één van de redenen waarom het CCoE vaak DevOps wordt genoemd, en waarom de functieomschrijvingen van de teamleden als die van DevOps-engineers klinken. Hoewel DevOps een redelijk nieuwe term is, bestaat het concept in mijn optiek al decennia: het zijn mensen met verschillende achtergronden, die hun horizon willen verbreden en zo meer waarde aan hun organisaties hopen toe te voegen.

Natuurlijk werkt bij elk bedrijf een groep mensen die niet van verandering houdt, maar soms is een klein duwtje in de goede richting voor hen al genoeg. Ik ken bedrijven waar men dit deed door het CCoE te bemannen met één of twee sceptici. Als er in jouw organisatie mensen met invloed werken die weifelachtig tegenover de cloud staan, is het handig om hen te vragen zich bij het CCoE te voegen. Als zij de voordelen van de cloud zien, zullen ze anderen daar ook van overtuigen.

Hoewel deze methode risicovol is, heb ik hem al in meerdere bedrijven als katalysator zien werken. Als een CCoE zich hoog genoeg in de organisatie bevindt, zorgt het voor blijvende en belangrijke verandering. 

Meer over

DevOps

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    cloud computing
    OpinieCloud & Infrastructuur

    CCoE als vliegwiel voor cloudmigratie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs