Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

AT&T verkoopt datacenters aan Brookfield

Contract ondertekenen
27 juni 2018 - 08:43ActueelCloud & InfrastructuurAT&T
Rik Sanders
Rik Sanders

AT&T heeft zijn colocatie-datacenters verkocht aan Brookfield Infrastructure voor 1,1 miljard dollar. Het betreft achttien datacenters in de Verenigde Staten en dertien colocaties buiten de VS. Het Amerikaanse telecomconcern wordt de hoofdhuurder van deze locaties en blijft vanuit deze datacenters netwerkdiensten leveren aan ruim duizend bedrijven uit diverse sectoren wereldwijd.

Met de opbrengst van de verkoop, die nog moet worden goedgekeurd door mededingingsautoriteiten, wil AT&T zijn schuldenlast verminderen. Daarnaast past het afstoten van het datacentervastgoed in een trend dat (Amerikaanse) telecombedrijven de exploitatie hiervan liever overlaten aan specialisten en zich meer richten op media-activiteiten. Recent rondde AT&T bijvoorbeeld de aankoop van mediaconcern Time Warner af. Eerder al verkochten Amerikaanse telecombedrijven als Verizon (Equinix), Centurylink (Cyxtera) en Windstream (Tierpoint) hun datacenterpark.

Overigens werkt AT&T al met externe datacenters; het concern zegt inmiddels over een wereldwijd ecosysteem van ruim 350 datacenters te beschikken. De eigen locaties worden hieraan na de verkoop toegevoegd.

AT&T heeft met Brookfield Infrastructure, onderdeel van het vastgoedconcern Brookfield Asset Management, tevens een internationale marketingovereenkomst gesloten voor het wederverkopen van elkaars diensten.

Na goedkeuring van de verkoop wordt TimCaulfield aangesteld als topman van deze datacenter-tak binnen Brookfield. Caulfield is nu nog directeur van Antara Group, een in it-infrastructuur gespecialiseerde advieskantoor.

   

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    AT&T krijgt nominatie voor service naar Nutreco

    Caterpillar truck
    Cloud & Infrastructuur

    AT&T in IoT-overeenkomst met Caterpillar

    Justitia
    Cloud & Infrastructuur

    AT&T aangeklaagd in sim-swap-oplichting

    Cloud & Infrastructuur

    Amerikaanse AT&T ook in zee met Microsoft Azure

    Puzzel
    Cloud & Infrastructuur

    IBM en AT&T gaan cloud-samenwerking aan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs