Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

80 studenten krijgen stoomcursus cybersecurity

17 augustus 2018 - 08:26ActueelCarrièreSiemensTU Delft
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Tachtig studenten uit verschillende studierichtingen starten maandag 20 augustus 2018 een stoomcursus cybersecurity tijdens NCS3 2018. Dat is een zomerschool die voor de derde keer georganiseerd wordt en moet bijdragen aan het oplossen van het tekort aan cybersecurity-professionals. Er is ook een wedstrijd aan verbonden waarbij de winnaars advies uitbrengen aan de Cyber Security Raad.

Tijdens de zomercursus worden de studenten meegenomen door trends en ontwikkelingen op het gebied van cybersecurity, waarbij zowel technische als niet-technische aspecten aan bod komen.

De studenten gaan in op digitale beveiliging, kritieke infrastructuren, cyberdreigingen, privacy en innovaties rondom datatechnologie en cybersecurity. De cursus wordt in het Engels gegeven. Studenten hebben vooraf een motivatiebrief en cv moeten sturen. Daaruit zijn tachtig deelnemers geselecteerd.

In de NCS3 werken overheid, bedrijfsleven en kennisinstellingen samen om kennis over te dragen naar werknemers van de toekomst. Het lesprogramma wordt onder meer verzorgd door Siemens, AIVD, TU Delft en IBM. NCS3 wordt georganiseerd door dcypher (zie kader), de cursus is een initiatief van de Cyber Security Raad en wordt mede gefinancierd door belangenorganisatie Nederland ICT en ict-dienstverlener CGI. 

Studenten adviseren Cyber Security Raad

Studenten worden begeleid door een mentor uit de securitybranche en er is een netwerkdiner met bedrijven ingepland. Het diner wordt gehost door KPN.

De week wordt afgesloten met een Cyber Security Challenge waarbij de studenten in groepen een advies mogen opstellen voor de Cyber Security Raad. Dat is het nationaal en onafhankelijk adviesorgaan van het kabinet rondom cyberveiligheid. Een jury beoordeelt de adviezen. De winnende groep mag het advies persoonlijk overbrengen aan de CSR.

dcypher

dcypher verenigt onderzoekers, docenten, producenten, gebruikers en beleidsmakers in Nederland om kennis en kunde over cyberveiligheid te verbeteren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Eén reactie op “80 studenten krijgen stoomcursus cybersecurity”

    1. dino schreef:
      20 augustus 2018 om 20:20

      en in de pauze hun AI, IoT en blockchain kennis updaten, hebben ze dat ook weer gehad.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Eddie van Marum
    Carrière

    Hoe de overheids-it minder afhankelijk wordt van externen

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersecurity is business

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloud-soc stelt nieuwe eisen aan teams, tools en processen

    Michael Teichmann
    AchtergrondCarrière

    Topmanager onderschat digitale dreiging schromelijk

    Fiod
    ActueelCarrière

    FIOD verhoort Rodeo-oprichter Vos

    Klantcontact met ai
    OpinieData & AI

    Technologie (ook ai) is geen doel, wat telt is wat je er mee doet 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs