Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Vlaamse onderzoeker verbetert wifi-kraakmethode

wi-fi
08 oktober 2018 - 09:34ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Hoewel er al patches zijn uitgebracht voor de Krack-aanval (waarmee de WPA2-versleuteling van wifi-verbindingen gekraakt kan worden) is het in sommige gevallen nog steeds mogelijk om de hack te gebruiken. De Vlaamse onderzoeker die de methode onthulde, heeft ook een verbeterde versie van zijn kraak-tool gemaakt.

De Krack-aanval werd vorig jaar onthuld door Mathy Verhoef en Frank Piessens, die verbonden zijn aan de KULeuven en Imec. De hack is gebaseerd op wetsbaarheid in de manier waarop de ‘handshake’ gebeurt tussen een draadloos toestel en wifi-netwerken die met WPA2 beveiligd zijn. Door die te misbruiken, kunnen hackers versleutelde informatie uitlezen.

Heel wat leveranciers van netwerkapparatuur brachten daarop patches uit voor hun toestellen, maar uit nieuw onderzoek van Verhoef blijkt dat het soms toch nog mogelijk is om de kraak uit te voeren.

Daarnaast ontdekte hij een nieuwe methode om de officiële verdediging van wifi tegen Krack te omzeilen. Die is gebaseerd op het 802.11v Wireless Network Management-protocol. Tot slot stelt Verhoef een verbeterde techniek voor om niet-gepatchte apparaten gemakkelijker te hacken.

Het goede nieuws is dat de meeste fabrikanten al nieuwe updates hebben uitgerold en dat de impact van de kraakmethode in de praktijk meestal beperkt blijft, zo schrijft Verhoef. De meeste gebruikers hoeven zich daarom geen zorgen te maken: de gebruikelijk veiligheidsadviezen volgen en de apparaten up to date houden, moet volstaan. Anders gezegd: de nieuwe kraakmethode is niet zo ernstig als de originele Krack-aanval. Desondanks herinnert het onderzoek er aan dat het patchen van kwetsbaarheden in de praktijk minder eenvoudig is dan het lijkt en dat bijkomende controles nodig blijven, zo onderstreept de computerwetenschapper.

Verhoef stelt zijn bevindingen over twee weken voor op de Computer and Communications Security (CCS)-conferentie in het Canadese Toronto. Hij publiceert alle informatie ook op een speciaal hiervoor opgezette website: www.krackattacks.com

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    wi-fi
    Security & Awareness

    Vlaamse onderzoekers kraken wifi-beveiliging

    Cloud & Infrastructuur

    Alfabetsoep rond wifi-standaarden ontcijferd

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs