Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Fallout exploit kit duikt op in België en Nederland

dark web
28 januari 2019 - 10:28ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De relatief nieuwe Fallout exploit kit duikt nu ook op in de Lage Landen. Dat schrijft cloudbeveiliger ZScaler in een rapport. De kit leidt een gebruiker om via meerdere HTTP 302-redirects en stuurt het slachtoffer vervolgens door naar de landingspagina.

Exploit kits zijn snel uit te rollen softwarepakketten, ontworpen om kwetsbaarheden in webbrowsers te misbruiken en de computers van slachtoffers te voorzien van kwaadaardige payload. Ze kunnen een apparaat infecteren wanneer iemand op het web surft, zonder dat het slachtoffer dat doorheeft. Exploit kits-operators bieden hun betaalde diensten aan waarmee kwaadwilligen hun malware kunnen verspreiden.

Aanvallers genereren inkomsten uit succesvolle infecties door losgeld te eisen voor (door ransomware) versleutelde data, door cryptogeld te ontginnen met de systeembronnen van slachtoffers of door Trojaanse paarden te installeren en zo identiteiten te stelen. Aanvallers veranderen regelmatig hun technieken door broncodes te verdoezelen of door nieuwe exploit-codes in de exploit kits te integreren. Voor de Fallout kit worden internetgebruikers met name bestookt door middel van malvertisement-campagnes, zo zegt ZScaler. Malvertisements zijn valse advertenties waarin een gebruiker gewaarschuwd wordt dat zijn pc zogezegd geïnfecteerd is met malware. 

Om infectie door exploit kits te voorkomen, moeten gebruikers altijd onbetrouwbare scripts en bronnen van derde partijen blokkeren. Daarnaast moeten gebruikers oppassen met het klikken op verdachte advertenties. De webbrowser en browser-plugins moeten up-to-date zijn met de laatste patches die bescherming bieden tegen veel voorkomende kwetsbaarheden waar exploit kits zich op richten.

Meer over

BrowsersDienstenExploitsIdentity ManagementMalwarePatches

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Hacking
    OpinieSecurity & Awareness

    ‘Enkelvoudige exploit is zeldzaam’

    Aanpakken cybercrime
    ActueelSecurity & Awareness

    APT-groepen hebben beperkte exploit-kennis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs