Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

België ziet geen gevaar in Huawei

15 april 2019 - 08:103 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieHuawei
Christel Dieleman
Christel Dieleman

Geen enkel element wijst op een risico voor de (cyber)veiligheid in België met de uitrusting van de Chinese telecomreus Huawei. Dit stelt het Center for Cybersecurity (CCB) na onderzoek in een advies aan premier Michel.

Met het eind 2018 gestarte onderzoek wilde het CCB, dat rechtstreeks onder het kabinet van premier Michel valt, nagaan of het gebruik van de installaties van Huawei in gsm-netwerken een gevaar vormt voor de nationale cyberveiligheid. In België werkt Huawei samen met Proximus, Orange en Telenet/Base.

Partners en academische rapporten

Om tot een oordeel te komen, zocht het CCB contact met buitenlandse partners die van plan zijn het Chinese bedrijf te bannen. Ook heeft het cybersecuritycenter academische rapporten van Huawei bestudeerd, zo meldt onder meer De Standaard.

Eind januari 2019 bleek echter uit het onderzoek dat geen enkel element wijst op een risico voor de (cyber)veiligheid in België met de uitrusting van de Chinese telecomreus Huawei. Dit stelde Phédra Clouner, vicedirectrice van het Centrum voor Cybersecurity België (CCB), in de marge van het internationaal forum voor de cyberveiligheid in het Franse Rijsel, aldus Het Laatste Nieuws destijds.

Naar aanleiding daarvan kwamen er parlementaire vragen over het standpunt van België met betrekking tot Huawei. Premier Charles Michel verklaarde eind februari dat hij de analyse van het CCB hierover, die hij deze maand verwachtte, zou afwachten. Zo’n eindverslag komt er dus niet wegens geen bezwarende elementen. Michel moet nog een officieel standpunt over Huawei innemen. Hierbij zal hij hoogstwaarschijnlijk ook politieke en diplomatieke factoren in overweging nemen.

Duitsland

Ook de Duitsers zeggen nog geen ‘nein’ tegen de Chinezen. Huawei wordt in het land niet expliciet uitgesloten om apparatuur te leveren voor het 5G-netwerk. Dat zegt de voorzitter van de Bundesnetzagentur, de Duitse telecomautoriteit, in gesprek met de Financial Times. 

De Bundesnetzagentur zegt vooralsnog ‘geen concrete indicatie tegen Huawei te hebben ontvangen’, aldus voorzitter Jochen Homann. Ook stelt hij dat de autoriteit niet op de hoogte is van een ander orgaan in Duitsland dat meldingen omtrent het bedrijf heeft ontvangen. 

Internationale zorgen om Huawei

Huawei ligt al langere tijd onder vuur. Zo beschuldigen de VS Huawei al maanden van spionage en willen verschillende Nederlandse regeringspartijen dat Huawei niet betrokken wordt bij de aanleg van het mobiele 5G-netwerk. Een en ander hangt ook samen met de diefstal bij chipfabrikant ASML door Chinese spionnen die vorige week bekend werd.  

Het Nederlandse onderzoek naar Huawei loopt nog. Naar verwachting komt het kabinet volgende maand met een plan hoe om te gaan met de economische betrekkingen met China en spionage.

Tijdens zijn wekelijkse persconferentie afgelopen vrijdag vertelde premier Rutte dat hij de uitrol van 5G en de manier waarop het kabinet in de toekomst strategisch en economisch omgaat met China los van elkaar ziet. Wel zei hij ‘niet naïef’ te zijn richting China en dat de regering aan zet is. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Google schrapt Android-licentie van Huawei

    ActueelInnovatie & Transformatie

    ‘Amerika wordt geleid door technologische onbenullen’

    Huawei
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei: groei 5G overtreft alle verwachtingen

    11 reacties op “België ziet geen gevaar in Huawei”

    « Oudere reacties
    1. Jan van Leeuwen schreef:
      24 april 2019 om 14:34

      @Henry
      de USA doen heel vergelijkbere dingen als China, wie kritiek op “het systeem” heeft wordt hoe dan ook monddood gemaakt.

      Even een heel persoonlijke ervaring, de parlamentsvoorzitter in Oosterijk, een zekere Sobotka, vindt dat dat chinese systeem navolging verdient in Oostenrijk en dat privacywetgeving maar genegeerd moet worden, dat heeft hij openlijk op een politiekongres van de eu-landen beweerd. Hier in Oostenrijk reageert niemand daarop en als je plitice aanspreekt dan “kunnen ze daar toch niets aan doen”.

      Nederland is zo slecht nog niet.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs