Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Google schikt wifi-spionage Streetview-auto’s’

rechter rechtszaak rechtbank
22 juli 2019 - 09:57ActueelCloud & InfrastructuurGoogle
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Internetgigant Google wil voor dertien miljoen dollar een rechtszaak over wifi-spionage via Streetview-auto’s schikken. Het gaat om een zaak uit 2010 waarbij de Streetview-auto’s naast 360 gradenbeelden van de omgeving ook allerlei data van wifi-gebruikers verzamelden.

Die zogenoemde Wi-Spy-zaak leidde bijna tien jaar geleden tot flinke ophef over privacy. Google zou nu van plan zijn een schikking van dertien miljoen dollar (bijna 11,6 miljoen euro) te treffen. Dat meldt het Amerikaanse persbureau Bloomberg. Bij het schandaal, dat in 2010 werd ontdekt, verzamelde Google voor 600 GB aan data van openbaar toegankelijke wifi-netwerken. Het ging onder meer om surfgedrag en het delen van e-mailverkeer.

In 2010 kwam aan het licht dat de Streetview-auto’s van de internetdienst naast 360 gradenfoto’s van openbare wegen via een antenne ook informatie van wifi-netwerken verzamelden. Dat zou gebeurd zijn in ruim dertig landen waaronder Nederland. Google paste de Streetview-auto’s aan na klachten over schendingen van privacy.

De schikking moet nog officieel worden goedgekeurd. Volgens het voorstel krijgen alleen twintig aanklagers een schadevergoeding. Andere gedupeerden krijgen geen compensatie. Daarnaast stelt Google dat alle verzamelde data verwijderd zijn.

145.000 euro boete

Het schikkingsvoorstel van dertien miljoen dollar komt voor Google neer op een relatief laag bedrag. In het eerste kwartaal van 2019 behaalde moederbedrijf Alphabet al een omzet van ruim 36,3 miljard dollar.

Eerder werd in Duitsland ook een schikking getroffen rond het illegaal verzamelen van wifi-data door de Streetview-auto’s. Daar betaalde Google ‘slechts’ 145.000 euro. De rechter was er niet van overtuigd dat het verzamelen van de data in strijd is met de wet. Bovendien zou het niet opzettelijk zijn gebeurd, oordeelde die rechter destijds.

Meer over

NetwerkenWifi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Eén reactie op “‘Google schikt wifi-spionage Streetview-auto’s’”

    1. Frank Heikens schreef:
      23 juli 2019 om 08:44

      Voor een miljardenbedrijf als Google is dit een koopje. Gevangenisstraffen waren passender geweest. Nu weet je dat ze er gewoon mee doorgaan!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Wifi viert twintigste verjaardag

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs