Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Apple en Google luisteren niet meer mee

02 augustus 2019 - 08:42ActueelCloud & InfrastructuurAppleGoogle
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Zowel Apple als Google stoppen (voorlopig) met het beluisteren van gesprekken die werden opgenomen via hun stemassistenten Siri en Google Assistent. De gesprekken werden getranscribeerd door onderaannemers.

Dat de twee technologiegiganten meeluisteren naar gesprekken in de woon- (en slaapkamers) van hun gebruikers bracht eind vorige maand een storm van verontwaardiging op gang. Veel gebruikers hadden immers geen idee dat hun gesprekken werden doorgestuurd naar de servers van de betrokken bedrijven. Onder de gesprekken die bij Apple en Google belandden waren conversaties over drugsdeals, medische gesprekken en intieme slaapkamergeluiden. In de gebruiksvoorwaarden van de stemassistenten wordt over deze manier van handelen niet gerept.

De twee bedrijven verdedigden zich aanvankelijk door te stellen dat minder dan één procent van alle gesprekken werden doorgestuurd en dat deze manier van werken noodzakelijk was om de kwaliteit van de stemassistent te verbeteren. Het zou volgens hen ook onmogelijk zijn om na te gaan bij wie de gesprekken precies zijn opgenomen, omdat ze worden geanonimiseerd. Er werd ook gesteld dat het ging om gevallen waarin de digitale butler per ongeluk begon te luisteren, omdat het apparaat dacht dat het ‘Hey Siri’ of ‘OK, Google’ hoorde. Tegenover de Britse krant The Guardian stelt een klokkenluider echter dat Apple ook het onbedoeld meeluisteren, zonder voorafgaande spraakopdracht, toestaat.

Google en Apple laten nu weten dat ze stoppen met het transcriberen van de gesprekken in de Europese Unie. In het geval van Google worden alvast de komende drie maanden de gesprekken niet opgeschreven, laat het bedrijf weten aan een Duitse privacy-waakhond. Apple zegt dat het in een volgende versie van Siri de gebruikers de keuze zal geven of bepaalde gesprekken worden doorgestuurd of niet.

Overigens laat ook Amazon mensen meeluisteren naar opnames die werden verzameld via Alexa, zijn digitale assistent. Dat meldde het persbureau Bloomberg al in april.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple verkocht dit jaar minder iPhones

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs