Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

ABN Amro stapt met Qusoft in quantum computing

12 september 2019 - 10:01ActueelFinanciële dienstverleningABN AmroQusoft
Rik Sanders
Rik Sanders

ABN Amro en het Amsterdamse onderzoeksconsortium QuSoft gaan samen de mogelijkheden én bedreigingen van quantumsoftware en quantumcomputers verkennen. De samenwerking, genaamd DisQover, moet duidelijk maken welke problemen in de financiële sector beter op te lossen zijn met quantumcomputers.

Met quantumalgoritmen kunnen bedrijven en onderzoekers een compleet nieuwe wereld van technische mogelijkheden betreden. Toekomstige quantumcomputers kunnen wellicht geschikte hulpmiddelen zijn om bijvoorbeeld data van financiële transacties te verwerken en te monitoren. De behoefte aan meer kennis over die mogelijkheden neemt toe nu nieuwe producten en toepassingen een steeds grotere hoeveelheid data genereren.

Doordat de hoeveelheid te verwerken data exponentieel toeneemt, voldoet een normale computer straks niet meer om binnen de gewenste tijd berekeningen te doen. Quantum-algoritmen kunnen dan helpen om afwijkingen in die data snel te constateren, bijvoorbeeld bij aanvallen op het transactieverkeer. Daarnaast kunnen ze helpen om nauwkeurige risico-inschattingen te maken, aldus ABN Amro en Qusoft in een gezamenlijke verklaring.

Hybride computers

Het samenwerkingsverband DisQover wil leren hoe quantum-algoritmen toepasbaar zijn te krijgen en hoe ze in dat geval zo snel mogelijk breed beschikbaar komen. Echter, een bruikbare quantumcomputer is pas in de verre toekomst beschikbaar. Om binnen DisQover nieuwe ideeën toch te testen, gebruiken de onderzoekers zogeheten hybride computers. Deze computers verenigen de verwerkingsmogelijkheden en opslagcapaciteit van huidige (super)computers met de rekenkracht van een quantumcomputer.

Een andere route die DisQover verkent, is het gebruik van quantumsimulatoren. Die moeten een indicatie geven van hoe nieuwe quantum-algoritmen kunnen voldoen aan de toekomstige quantumhardware.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Kwantum
    ActueelWerkplek & Beheer

    QuSoft doet onderzoek naar kwantum-software

    Investering
    ActueelData & AI

    ABN Amro co-financiert analyticsbedrijf Quantexa

    ABN Amro
    ActueelFinanciële dienstverlening

    ABN Amro investeert in Ierse anti-witwassoftware

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amazon stort zich op quantum computing

    Eén reactie op “ABN Amro stapt met Qusoft in quantum computing”

    1. Gerben Wierda schreef:
      12 september 2019 om 15:30

      Kortom, QuSoft is het Amsterdamse onderdeel van de QM Computing fundamentele research wereld (m.n. universiteiten) waar hele kleine QM computers zijn en simulaties (maar daar zitten fundamentele beperkingen aan). Ook Delft heeft zo’n instituut, QuTech.

      Deze instituten zijn op dit moment vrij actief (en succesvol) in hun geldjacht, want er is nogal wat hype gaande over QM Computing. Verkopen ze de situatie realistisch? De persverklaring maakt niet hoopvol. Daar lijkt het alsof quantum algoritmes al bestaan, maar heel eerlijk gezegd is dat juist hét probleem van de QM computing. Die zijn er nl. zo goed als niet. https://ea.rna.nl/2019/03/13/to-be-and-not-to-be-is-that-the-answer/ bevat een correcte uitleg van QM computing en maakt duidelijk waarom het misschien zelfs helemaal niet van de grond kán komen. Ben benieuwd of ze dat bij ABN AMRO ook eerlijk verteld is.

      Overigens, QM cryptografie is wel erg reëel.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs