Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Italiaanse kids doen internetverbindingen kreunen

13 maart 2020 - 10:11ActueelCloud & InfrastructuurVodafone
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Italiaanse internetproviders zien de laatste dagen een stevige stijging van de trafiek op hun netwerken. Niet alleen volgen heel veel kinderen online-les in een poging het coronavirus te slim af te zijn, heel wat onder hen blijken de onverwachte vrije tijd ook op te vullen met games, zo meldt Bloomberg.

Nu de meeste scholen, restaurants en winkels in Italië hun deuren hebben gesloten, neemt de bevolking steeds meer zijn toevlucht tot online-entertainment. Vooral Italiaanse kinderen die online videogames als Fortnite en Call of Duty spelen, zorgen voor een piek in het internetverkeer, meer nog dan de zakelijke programma’s of videoconferencing-apps die volwassenen gebruiken.

De trafiek wordt nog meer omhooggestuwd wanneer gamebedrijven grote updates voor hun spelletjes uitbrengen en miljoenen kinderen tegelijkertijd patches van 25 gigabyte en meer beginnen te downloaden. ‘We zien een toename van meer dan zeventig procent van het internetverkeer via ons vaste netwerk, met een grote bijdrage van online gaming zoals Fortnite’, zei Telecom Italia-ceo Luigi Gubitosi tijdens een gesprek met analisten. Vorige woensdag was er een golf van klachten over het verlies van internetverbindingen door klanten van Telecom Italia. Het aantal klachten is later op de dag afgenomen.

In andere landen is het fenomeen eveneens opgemerkt. Vodafone UK meldt dat het bedrijf netwerkcapaciteit heeft toegevoegd voor het geval de overheid maatregelen introduceert. Dat zou een piek kunnen meebrengen in bijvoorbeeld Netflix-streams.

De exploitanten van internetinfrastructuur in de belangrijkste economische centra van de wereld, moeten zich ook aanpassen omdat reisbeperkingen en andere maatregelen ter beperking van virussen tot een sterke toename van het internetgebruik leiden. Het Zweedse Telia Carrier, dat een van ’s werelds grootste intercontinentale glasvezelnetwerken exploiteert, zag het verkeer in februari met 2,7 procent toenemen. In maart zou dat cijfer al zeker geklopt worden.

‘Alle grote spelers op de videoconferentiemarkt hebben in de afgelopen tien dagen om bandbreedte-upgrades gevraagd, sommigen vragen om een vervijfvoudiging’, zegt Mattias Fridstroem van Telia Carrier. ‘Als niemand in staat is om te vliegen, zullen ze een enorme hoeveelheid extra bandbreedte nodig hebben.’

Meer over

AppsISPMalwarePatchesTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Pijl naar rechts icoon

    Awareways

    Van awareness naar gedrag: mensgerichte cyber resilience in de praktijk
    Pijl naar rechts icoon

    Joris Zorg, HOB ICT en Cisco

    Het netwerk als sensor: De digitale transformatie van Joris Zorg (Joris Zorg, HOB ICT en Cisco)
    Pijl naar rechts icoon

    Wuunder

    Van checkout naar impact: Wuunder maakt duurzaam bezorgen de standaard
    Pijl naar rechts icoon

    Philips Medical Systems Nederland B.V.

    SIGNET maakt complexe medische procedures gepersonaliseerd en efficiënter (Philips Medical Systems Nederland B.V., Amsterdam UMC, Brain Science Tools BV, Braincarata BV, LifeTec Group BV, Machnet Medical Robotics BV, Philips Eletronics Nederland B.V., UMC Utrecht, Imeka, Modus Medical Devices Inc., Adas3D Medical SL, Galgo Medical SL en Imricor Medical Systems Inc.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    Cloud & Infrastructuur

    Contract NS en DXC grootste van eerste kwartaal 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Carrière

    Bonden bij ASML willen vertrekregeling voor iedereen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs