Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Qualys gaat voor cloudbeheer in een paar clicks

17 augustus 2021 - 08:38ActueelCloud & InfrastructuurQualys
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Qualys neemt Totalcloud over. De internationale cloud-aanbieder van security-, compliance- en ict-diensten is geïnteresseerd in het geautomatiseerde workflow-systeem. Als dat is toegevoegd aan de diensten van Qualys kunnen klanten met een paar clicks hun beveiliging, ict-beheer of compliance regelen, belooft de koper.

Totalcloud beschikt over software waarmee klanten zonder programmeerwerk gebruikersgedefinieerde workflows kunnen ontwikkelen. Het enige wat ze hoeven te doen om een workflow te creëren binnen een multi-cloud-omgeving, is het slepen en neerzetten van functionele bouwstenen. Daarmee stellen ze elke gewenste opeenvolging van acties samen. Vervolgens zijn op basis van richtlijnen geautomatiseerd compliance-controles of corrigerende maatregelen uit te voeren. 

Volgens managing director Benelux & Nordics van Qualys, Chantal ’t Gilde, zoeken organisaties die overstappen naar de cloud naar manieren om een eenvoudig overzicht te krijgen van de beveiliging van die omgeving. ‘Daarnaast hebben ze behoefte aan makkelijk automatiseerbare workflows voor het verhelpen van kwetsbaarheden.’ Hij benadrukt dat door de overname van Totalcloud het Qualys-aanbod wordt uitgebreid met visuele workflowtechnologie.

Het grote aantal api’s binnen mult-icloud-omgevingen en het uiteenlopende gedrag ervan, maken het volgens Qualys alsmaar lastiger om geautomatiseerde functionaliteit te ontwikkelen. Zeker als het gaat om workflows die grip bieden op de beveiliging, de detectie en de aanpak van kwetsbaarheden.

Het is niet bekend wat Qualys voor Totalcloud betaalt.

Voorbeelden van inzet workflow-tool van Totalcloud binnen Qualys

In het persbericht over de overname wordt een aantal scenario’s genoemd waarin die toevoeging van de workflowtool van Totalcloud kan worden ingezet. Voorbeelden zijn:

  • Het automatiseren van dagelijkse beveiligingstaken, van simpele asset tagging tot complexe scenario’s waarbij diverse clouddiensten en acties zijn betrokken, zoals het melden van instances van virtuele machines met publieke ip-adressen, te hoge toegangsrechten en kwetsbaarheden waarvan cybercriminelen misbruik kunnen maken.
  • Het integreren van tools zoals ServiceNow, Jira en Splunk met cloudworkflows voor het automatiseren van meldingen, het wijzigingsbeheer, asset tagging en gegevensanalyse.
  • Het triggeren van acties door diverse applicaties van Qualys, zoals het automatisch scannen op kwetsbaarheden wanneer er een nieuwe virtuele machine wordt gedetecteerd.

    Bron: Qualys. 

Meer over

ComplianceCybercrimeDienstenOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    In de cloud zonder geheugen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs