Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Quality Engineering » Testing

70 miljoen voor recruitmentplatform TestGorilla

Starter
14 juni 2022 - 12:53ActueelTesting
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De Amsterdamse startup TestGorilla heeft 70 miljoen dollar groeigeld opgehaald voor doorontwikkeling van zijn software. Het nog maar twee jaar bestaande bedrijf heeft een platform gebouwd om kandidaten voor vacatures te screenen op basis van hun vaardigheden.

In plaats van een cv op te sturen kunnen werkzoekenden zich laten testen voor een breed scala aan functies in verschillende branches en voor meerdere vaardigheden. Deze aanpak zou effectiever en rechtvaardiger zijn dan wanneer de eerste screening via cv’s wordt gedaan.

TestGorilla heeft al een bibliotheek van zo’n 220 verschillende tests opgebouwd. Deze hebben betrekking op zowel harde vaardigheden waaronder de kennis van een bepaalde codeertaal of boekhoudprogramma, als ‘soft skills’. Onder het laatst worden vaardigheden verstaan zoals aandacht voor detail. Eind dit jaar zal het aantal test met honderd zijn uitgebreid.

In de korte tijd van zijn bestaan heeft TestGorilla al 5.300 klanten weten aan te trekken. Grote namen als H&M, Sony, PepsiCo, Revolut en Oracle werken met het platform. Bij G2, ‘s werelds grootste marktplaats voor software, staat TestGorilla in de top 5 van snelstgroeiende software-producten.

De startup is opgericht door serie-ondernemer Wouter Durville en voormalig Bain-partner Otto Verhage. Volgens Durville hoeven hr-managers nu geen kostbare tijd meer te verspillen aan onbetrouwbare, onvolledige en subjectieve cv’s. Deze worden vervangen door wetenschappelijk gevalideerde tests. Durville stelt dat zijn platform vooroordelen over sollicitanten wegneemt. Die vooroordelen sluipen er al gauw in als recruiters tientallen cv’s op hun bord krijgen. Gemiddeld besteden zij 6 seconden aan het lezen van een cv.

TestGorilla geeft elke kandidaat een gelijke kans diens capaciteiten en motivatie te bewijzen. Durville wijst op studies dat het succes in een baan sterk correleert met meervoudige beoordelingen. Cv’s en werkervaring zeggen weinig. Kandidaten voor bepaalde functies kunnen op basis van hun testresultaten worden gerangschikt. Gebruik van TestGorilla zou leiden tot een meer divers samengesteld personeelsbestand. Studies geven ook aan dat zulke teams beter presteren.

TestGorilla’s eerste, grote financieringsronde staat onder leiding van Atomico en Balderton Capital. Eerder staken Notion, Partech en CapitalT tien miljoen dollar in het bedrijf.

Meer over

Software testing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    vacature
    IT Careers

    Recruitment kan vanuit de huiskamer

    Testing

    Blockchain verandert werken in hr en recruitment

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs