Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Deal

Main verwerft meerderheid in RiskConcile, Odin koopt 2Invision

02 juli 2024 - 11:42ActueelCloud & InfrastructuurMain CapitalOdin Groep
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Main Capital legt beslag op de meerderheid in RiskConcile, een Belgische leverancier van cloudsoftware op gebied van regelgeving en risicobeheer voor de financiële sector. Het is Mains vierde Belgische acquisitie sinds de opening van het kantoor in Antwerpen in september 2022.

RiskConcile, opgericht in 2015 door Jan De Spiegeleer en Karl Ottevaere, maakt een snelle groei door. Het bedrijf biedt een breed scala aan eigen software-oplossingen, waaronder Priip’s, AIFMD Annex IV, Transaction Cost Analysis (TCA), liquiditeit-stresstests, solvabiliteit en Sustainable Finance Disclosure Regulation (SFDR)-rapportage. Onder het motto dat het ’tijd is de spreadsheets achterwege te laten’, speelt RiskConcile in op de groeiende behoefte makkelijker door het uitdijende landschap van regelgeving te navigeren.

Vanuit het hoofdkantoor in Leuven bedient RiskConcile meer dan honderd internationale klanten. Daartoe behoren vermogens- en fondsbeheerders, banken en verzekeraars met als belangrijkste markten de Benelux, Groot-Brittannië, Ierland en Frankrijk.

Het huidige managementteam van RiskConcile behoudt een aanzienlijk minderheidsbelang en blijft ook nauw betrokken. Met de expertise van Main op het domein van b2b-regelgevingstechnologie (regtech) zal de beoogde groeistrategie zich richten op verdere productinnovatie, internationale expansie en een klantgerichte aanpak. De Haagse investeerder wil RiskConcile ook versterken door overnames in andere landen. Het Belgische bedrijf vormt voor Main een springplank voor verdere expansie op gebied van regtech. Omdat de druk van regelgeving toeneemt, is dit een groeimarkt.

Odin

Odin Groep op zijn beurt neemt 2Invision over van de Belgische investeerder Crescent. Hiermee versterkt het bedrijf uit Hengelo (Overijssel) zijn positie in Zuid-Nederland en België. 2Invision, een aanbieder van managed infrastructuur en cloudservices, heeft vestigingen in Nuth (Limburg), Waalre (Noord-Brabant) en Herentals (België). De dertig medewerkers en het klantenbestand van 2Invision worden geheel overgenomen. Ceo Arno Witvliet ziet de stap als een mooie aanvulling op de dienstverlening van het dochterbedrijf Previder. Dat versterkte zich vorige maand overigens nog met Global-e ICT Solutions & Global-e Datacenter uit Rijen, Noord-Brabant.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    Satelliet
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederland en Europa te kwetsbaar in de ruimte, Huizen ruilt OGD in voor DSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs