Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
[Afbeelding: Song_about_summer/Shutterstock.com]

Europa heeft cybersecurity beter op orde dan Noord-Amerika

06 december 2024 - 16:05ActueelGovernance & Privacy
Diederik Toet
Diederik Toet

Noord-Amerikaanse organisaties hebben hun cybersecurity over het algemeen slechter op orde dan Europese partijen. Dat blijkt uit de Cybernews Business Digital Index, een marktvergelijking onder bijna 1.200 bedrijven en instellingen.

De onderzoekers beoordeelden de organisaties op de aanwezige ict-beveiligingsmaatregelen en gaven ze een score A (low risk), B, C, D of F (critical risk). Slechts 7 procent van de Noord-Amerikaanse bedrijven behaalde een A-score, tegenover 13 procent in Europa. Maar liefst 65 procent van de ondervraagde Noord-Amerikaanse organisaties en 48 procent van de Europese kregen een D of F.

De problemen zijn volgens de onderzoekers zichtbaar in verschillende sectoren. In Europa presteren technologiebedrijven beter dan financiële instellingen: 40 procent van de technologiebedrijven scoort een A of B, terwijl 46 procent van de financiële bedrijven een D of F krijgt. In Noord-Amerika scoort slechts 3 procent van de zorginstellingen en 9 procent van de financiële instellingen een A, terwijl 45 procent van de zorgsector een F ontvangt.

Cybersecurity in gevaar door SSL-configuratie

Volgens de onderzoekers heeft het meest voorkomende beveiligingsprobleem te maken met de configuratie van de Secure Sockets Layer (SSL). Ze telden daarmee meer dan 50.000 problemen in Europa en meer dan 150.000 in Noord-Amerika. Uit het onderzoek blijkt bovendien dat Noord-Amerikaanse organisaties meer dan 430.000 zakelijke inloggegevens kwijtraakten, bijna acht keer meer dan in Europese landen. Het aantal kritieke kwetsbaarheden ligt ook hoger in Noord-Amerika, met bijna 8.000 risico’s, tegenover ruim 2.000 in Europa.

Cybernews is een website met technologienieuws. Zij ontwikkelden de index voor twee doelen: het stelt enerzijds gebruikers in staat om te controleren of de bedrijven waarop ze vertrouwen solide digitale beveiligingsmaatregelen hebben. Anderzijds kunnen bedrijven ermee hun eigen ict-securitybeleid beoordelen en bruikbare inzichten krijgen over hoe de beveiliging te verbeteren en sneller op dreigingen te reageren.

Afgelopen oktober publiceerde het Europees agentschap voor cybersecurity Enisa zijn recente rapport ‘Threat Landscape 2024’, over dé cyberdreigingen van dit moment.

Meer over

Security

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    cybersecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zeven geboden voor meer cyberveiligheid

    ActueelSecurity & Awareness

    Dit zijn de 20 grootste namen in cybersecurity

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit zijn de grootste cyberbedreigingen (7)

    Cybersecurity
    AchtergrondSecurity & Awareness

    Cyber- en datasecurity is pure noodzaak geworden

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs