Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cyberslachtoffer TU/e verplaatst tentamens en start netwerk stapsgewijs op

14 januari 2025 - 20:32ActueelSecurity & AwarenessTU/e
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) schuift de tentamens die voor aankomende week gepland stonden een week vooruit. De universiteit die dit weekend slachtoffer werd van een cyberaanval verwacht maandag 20 januari alle netwerkgebonden systemen voor studenten weer in de lucht te hebben, maar houdt nog een slag om de arm.

In een update meldt de universiteit via een herstelplan het netwerk en de systemen weer veilig en online te krijgen. ‘De komende dagen worden naar verwachting stapsgewijs delen van het netwerk weer in de lucht gebracht, waarmee systemen weer beschikbaar komen.’ Systemen die gebruikt worden voor onderwijs, zoals Canvas, YuJa, Teams, Osiris en toetssystemen, krijgen voorrang.

Hoewel de TU/e voldoende vertrouwen heeft in de voortgang van de aanpak van de cyberaanval is een opstart na een aanval ‘nooit risicoloos’ en kunnen er nog tegenvallers optreden, schrijft de universiteit. Ook meldt de onderwijsinstelling dat er de klok rond (24/7) bewaking is ingevoerd.

Het besluit om de tentamens te verplaatsen is genomen door het centraal crisisteam van de TU/e in afstemming met examencommissies, opleidingsdirecteuren, onderwijscommissie van de universiteitsraad, decanen en directeuren. De stap is vooral gedreven door de belangen van de studenten. ‘Als gevolg van de cyberaanval bleken veel tentamens onvoldoende voorbereid of deels niet afgenomen te kunnen worden in de geplande periode.’

Wifi weer beschikbaar

Studenten werd de afgelopen dagen afgeraden om naar de campus te komen. Door het offline halen van het netwerk kon er geen gebruik worden gemaakt van onderwijssystemen en bijvoorbeeld kantines. De kassasystemen werkten niet.

Hoewel dinsdag 14 januari op de TU/e-campus weer een wifi-netwerk beschikbaar was, zal het naar verwachting nog weken duren voordat alle functionaliteit volledig is hersteld, deelt de universiteit. De TU/e laat een extern onderzoek uitvoeren naar de cyberaanval. Zo wil het in beeld krijgen of alles rond de cyberaanval volgens afspraken en protocollen is aangepakt. Volgens de universiteit zijn deze stappen vanaf het moment dat de aanval werd ontdekt nauwkeurig vastgelegd. Een woordvoerder laat desgevraagd aan Computable weten dat er geen contact is met de aanvallers. Op de vraag of er sprake is van een ransomware-aanval antwoordt hij: ‘Dat kunnen we nog niet zeggen.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    veilig security
    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: Liever veilig dan goedkoop, Trump boos op Big Tech, onkraakbare quantumversleuteling (en meer)

    Surveillance
    ActueelSecurity & Awareness

    Defensie bevestigt gebruik van omstreden Palantir-software na jarenlange geheimhouding

    poort poortwachter persoonsgegevens
    AchtergrondSecurity & Awareness

    Bevolkingsonderzoek Nederland: ‘Persoonsgegevens gedeeld volgens wetten en richtlijnen’

    OpinieSecurity & Awareness

    Honderd procent veilig kan niet, honderd procent weerbaar wel

    lek muur dam
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Claude onthoudt langer, lekken groter, de omgekeerde ai-generatiekloof  (en meer)

    Luuk Danes
    ActueelSecurity & Awareness

    Hoe organisaties vandaag al quantum-safe kunnen worden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs