Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.

Herstel TU/e-netwerk afgerond, ook Surf weer paraat na ddos-aanvallen

20 januari 2025 - 11:48ActueelSecurity & AwarenessSurfTU Eindhoven
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De ict-infrastructuur van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) werkt weer zoals gewenst. Vorig weekend viel de academie ten prooi aan een cyberaanval, waarop werd besloten het netwerk uit de lucht te halen.

Vandaag is het onderwijs op de universiteit weer begonnen nadat de deuren vorige week gesloten bleven omdat systemen niet toegankelijk waren. Volgens de TU/e hebben de netwerkgebonden systemen de functionele tests, die dit weekend zijn uitgevoerd, succesvol doorstaan. ‘Bijna alle applicaties zijn beschikbaar en getest. Een enkele applicatie kampt nog met tijdelijke beperkingen, onder andere doordat de vpn-verbinding nog niet beschikbaar is’, aldus een bericht.

Vorige week schakelde de universiteit het netwerk uit nadat cybercriminelen op heterdaad betrapt werden tijdens een cyberaanval. Om de schade te bepreken en onderzoek te doen naar de gevolgen van die aanval werd het de ict-infrastructuur uit de lucht gehaald. Ict-beveiliger Fox-IT ondersteunde de TU/e ​​bij het detecteren van de cyberaanval en bij de daaropvolgende acties om ervoor te zorgen dat de TU/e ​ de onderwijsactiviteiten kon hervatten. Ook doet het forensisch onderzoek naar de aanval.

Surf

Ook ict-corporatie voor de onderzoeks- en onderwijswereld Surf kampte vorige week met ict-problemen. Door meerdere ddos-aanvallen hadden afnemers van internetdiensten zoals universiteiten last van trage of uitgevallen internetverbindingen.

Die problemen zijn nu opgelost, schrijft Surf. Op 15 en 16 januari waren er grote ddos-aanvallen op verschillende (geografische) plekken in het Surf-netwerk. Deze waren veel groter dan de ‘reguliere’ ddos-aanvallen waar het netwerk dagelijks mee te maken heeft. Ook bevond het verkeer zich op een punt in het netwerk waar filteren niet (goed) mogelijk was, meldt Surf. De organisatie had zelf ook last van een vertraagde verbinding, waardoor berichten naar relaties niet of met vertraging aankwamen. 

Vanaf donderdag 16 januari zag Surf dat mitigerende maatregelen hun effect hadden op de ddos-aanvallen. ‘Om de aanvallers geen voordeel te geven, kunnen we hier geen details over verstrekken.’ Er is aangifte gedaan bij de politie. Ook draagt Surf bij aan een onderzoek van het NCSC (Nationaal Cyber Security Centrum) naar de herkomst van de aanvallen. Daarnaast wordt onderzocht of de ddos-aanval op het Surf-netwerk en de cyberaanval op de TU/e verband met elkaar houden.

Meer over

DDoS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Centric verkoopt Belgische detachering (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Waarom het NCSC niet het nationale Csirt is

    OpinieSecurity & Awareness

    Iot-beveiliging: het vergeten risico in cybersecuritystrategie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs