Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

EU-certificering cloudbeveiliging loopt verdere vertraging op

23 januari 2025 - 12:07ActueelSecurity & Awareness
William Visterin
William Visterin

Het Europese certificeringsprogramma voor cyberbeveiliging van clouddiensten (EUCS) zit in een impasse. Ondanks pogingen van het Poolse EU-voorzitterschap om in de eerste helft van 2025 tot een akkoord te komen, lijkt vooruitgang op korte termijn onwaarschijnlijk.

Het certificeringsprogramma voor cyberbeveiliging van clouddiensten is een van de belangrijkste wetgevingen die op stapel staat in functie van cybersecurity. Het EUCS-programma, dat in 2019 werd geïnitieerd door het Europese cyberbeveiligingsagentschap ENISA, is onder meer bedoeld om bedrijven te laten aantonen dat hun ict-oplossingen voldoen aan Europese beveiligingsnormen. Maar de voortgang van EUCS wordt geblokkeerd door politieke meningsverschillen over soevereiniteitseisen, waarbij vooral Frankrijk vasthoudt aan zijn nationale SecNumCloud-standaard.

Industriegroepen tonen zich intussen kritisch over de vertraging. BSA, belangenbehartiger van de mondiale software-industrie, betreurt dat het proces na al die jaren nog steeds niet is afgerond. Volgens de organisatie zou de focus moeten liggen op technische beveiligingsaspecten in plaats van politieke overwegingen. Bovendien is het gepalaver over het certificeringsprogramma al een tijdje aan de gang.

Cybersecurity Act

Waarnemers verwachten dat definitieve besluitvorming pas volgt na de herziening van de Cybersecurity Act (CSA), de onderliggende EU-wetgeving uit 2019. EUCS is namelijk het eerste stelsel van certificaten dat onder de Europese Cybersecurity Act valt.

Maar de Europese Commissie heeft nog geen besluit genomen over de herziening van die Cybersecurity Act. De nieuwe EU-commissaris voor technologische soevereiniteit, Henna Virkkunen, heeft wel aangegeven het goedkeuringsproces voor Europese cyberbeveiligingscertificaten te willen verbeteren. Maar voorlopig lijkt het hele proces op de lange baan te worden geschoven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Security dreigingen 2025 in beeld

    De nieuwste inzichten uit het wereldwijde security-landschap

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Eén reactie op “EU-certificering cloudbeveiliging loopt verdere vertraging op”

    1. keuterboertje schreef:
      23 januari 2025 om 14:49

      De EU is continu bezig industriepolitiek te bedrijven met nieuwe wetgeving en regels. Alles om de Amerikaanse providers het leven zo moeilijk mogelijk te maken en de eigen industrie voor te trekken.

      Onder Trump gaat dit leiden tot een handelsoorlog of op zijn minst repercussies.

      Het enige voordeel voor Amerika is dat Europa zelf ook onderling verdeeld is. Zo zijn de Fransen continu bezig hun eigen standaarden naar voren te schuiven wat weer tot wrevel leidt onder andere Europese naties. Daardoor stokt de voortgang en loopt het uiteindelijk vast.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Gemeenten missen helder stelsel voor digitale veiligheid

    Security & Awareness

    Nederlands zaaigeld voor Antwerps XFA

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    Security & Awareness

    Capgemini en Nviso winnen EU-cybersecuritycontract

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    Security & Awareness

    Werken aan weerbaarheid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs