Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Logius past aanpak van ddos-aanvallen aan

Hack
28 maart 2025 - 12:45ActueelSecurity & AwarenessLogius
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Logius, dat de ict-infrastructuur achter digitale overheidsdiensten zoals DigiD regelt, past zijn verdedigingsstrategie voor ddos-aanvallen aan. Sinds begin 2025 ziet de organisatie dat cybercriminelen een ander type ddos-aanvallen uitvoeren.

Logius legt uit dat de aanvallen eerder vooral bestonden uit massale datastromen die servers platlegden. Nu ziet het dat ddos-aanvallen zich specifiek richten op de infrastructuur van digitale overheidsdiensten zoals DigiD, berichtenomgeving Mijn Overheid en authenticatietool BSNk.

De ddos-aanvallen zijn ‘slimmer, gerichter en minder voorspelbaar’ en vinden vaker op meerdere plekken tegelijk plaats, aldus Logius dat onderdeel is van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook kenmerken de ddos-aanvallen  zich door ‘grillige, moeilijk herkenbare patronen’. Daardoor zijn ze lastiger te detecteren. De nieuwe ddos-aanvallen vragen om een andere verdedigingsstrategie, stelt Logius. Om de veranderende ddos-aanvallen aan te pakken maakt Logius tijdens zo’n aanval een scheiding tussen het ‘vitale verkeer’ met burgers die de digitale diensten nodig hebben en het verkeer van de ddos-aanval. Zo kunnen ze de aanval eerder mitigeren, laat een woordvoerder weten.

De meeste ddos-aanvallen worden automatisch afgevangen door bestaande beveiligingsmaatregelen. Van de aanvallen die wel door de beveiliging heen komen, leidt het merendeel niet tot onderbreking van de dienstverlening of slechts tot korte verstoringen van enkele seconden tot minuten. Logius zegt continu aan oplossingen te werken om deze aanvallen zo snel mogelijk af te slaan. Dat gebeurt onder meer met behulp van twee marktpartijen die gespecialiseerd zijn in de ict-beveiliging tegen ddos-aanvallen. Ook is Logius aangesloten bij de Anti DDoS Coalitie.

Hackers

Sinds januari heeft Logius vier aanvallen geregistreerd die een onderbreking veroorzaakten van ongeveer een uur en één aanval met een storing van ongeveer twee uur. Ook kan het gebeuren dat burgers in een bepaald deel van het land wel problemen ondervinden en in een anders deel niet. De daders zijn volgens Logius moeilijk te achterhalen. ‘Soms gaat het om individuele hackers, soms om georganiseerde groepen.’ De organisatie doet bij ddos-aanvallen standaard aangifte bij de politie en werkt samen met het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC).

Meer over

DDoS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Actuele cyberdreigingen in kaart gebracht

    Een uitgebreid threat report (2026) met trends, tactieken en risico’s voor complexe IT-omgevingen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Albert Heijn pakt met ai broodverspilling aan, 5 jaar garantie Brother-printers (en meer)

    Data & AI

    Kort: Atos bundelt krachten met Elastic voor ai-uitrol, 2 miljoen voor Delfts Fiducial (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Zakelijk dipje deert KPN niet, burgerpetitie om DigiD (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Wanneer is een cloud werkelijk soeverein?

    Security & Awareness

    ChipSoft: gestolen data zijn vernietigd

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs