Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Logius past aanpak van ddos-aanvallen aan

Hack
28 maart 2025 - 12:45ActueelSecurity & AwarenessLogius
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Logius, dat de ict-infrastructuur achter digitale overheidsdiensten zoals DigiD regelt, past zijn verdedigingsstrategie voor ddos-aanvallen aan. Sinds begin 2025 ziet de organisatie dat cybercriminelen een ander type ddos-aanvallen uitvoeren.

Logius legt uit dat de aanvallen eerder vooral bestonden uit massale datastromen die servers platlegden. Nu ziet het dat ddos-aanvallen zich specifiek richten op de infrastructuur van digitale overheidsdiensten zoals DigiD, berichtenomgeving Mijn Overheid en authenticatietool BSNk.

De ddos-aanvallen zijn ‘slimmer, gerichter en minder voorspelbaar’ en vinden vaker op meerdere plekken tegelijk plaats, aldus Logius dat onderdeel is van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook kenmerken de ddos-aanvallen  zich door ‘grillige, moeilijk herkenbare patronen’. Daardoor zijn ze lastiger te detecteren. De nieuwe ddos-aanvallen vragen om een andere verdedigingsstrategie, stelt Logius. Om de veranderende ddos-aanvallen aan te pakken maakt Logius tijdens zo’n aanval een scheiding tussen het ‘vitale verkeer’ met burgers die de digitale diensten nodig hebben en het verkeer van de ddos-aanval. Zo kunnen ze de aanval eerder mitigeren, laat een woordvoerder weten.

De meeste ddos-aanvallen worden automatisch afgevangen door bestaande beveiligingsmaatregelen. Van de aanvallen die wel door de beveiliging heen komen, leidt het merendeel niet tot onderbreking van de dienstverlening of slechts tot korte verstoringen van enkele seconden tot minuten. Logius zegt continu aan oplossingen te werken om deze aanvallen zo snel mogelijk af te slaan. Dat gebeurt onder meer met behulp van twee marktpartijen die gespecialiseerd zijn in de ict-beveiliging tegen ddos-aanvallen. Ook is Logius aangesloten bij de Anti DDoS Coalitie.

Hackers

Sinds januari heeft Logius vier aanvallen geregistreerd die een onderbreking veroorzaakten van ongeveer een uur en één aanval met een storing van ongeveer twee uur. Ook kan het gebeuren dat burgers in een bepaald deel van het land wel problemen ondervinden en in een anders deel niet. De daders zijn volgens Logius moeilijk te achterhalen. ‘Soms gaat het om individuele hackers, soms om georganiseerde groepen.’ De organisatie doet bij ddos-aanvallen standaard aangifte bij de politie en werkt samen met het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC).

Meer over

DDoS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Rapport 2026: cyberdreiging in kaart gebracht

    Trends, tactieken en risico’s voor complexe IT-omgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Security & Awareness

    Hacktivisme draait steeds meer om psychologische ontwrichting

    Security & Awareness

    It komt van Mars, ot van Venus

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Data & AI

    Kort: Full Join sorteert voor op post-quantumbeveiliging, Sodexo halveert foodwaste dankzij data (en meer)

    Overheid

    Financiën tast in het duister over herstel na hack

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs