Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Tablets knabbelen aan groei pc-verkoop in 2011

29 november 2010 - 17:54ActueelWerkplek & BeheerGartner
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

Onderzoeksbureau Gartner denkt dat de wereldwijde verkoop van pc’s in 2010 14,3 procent hoger zal uitvallen dan in 2009. Voor 2011 verwacht het bedrijf zelfs een groei van 15,9 procent. Dit percentage is wel naar beneden bijgesteld, want eerder verwachtte Gartner nog dat in 2011 een groei van 18,1 procent gerealiseerd zou worden. Reden: de opkomst van tablets en smartphones.

In totaal zullen in 2010  wereldwijd 352,4 miljoen pc’s verkocht worden, luidt de verwachting. In 2009 werden er 308,3 miljoen verkocht. Voor 2011 verwacht Gartner dat de leveranciers 409 miljoen pc’s zullen verkopen.

Volgens Gartner zijn er de komende tijd vijf specifieke aandachtsgebieden voor de pc-leveranciers. Zo blijven de opkomende markten groeien, zullen consumenten minder te besteden hebben, wordt de concurrentie met andere opkomende apparaten groter omdat die steeds meer pc-functionaliteit bieden.

Reden voor de bijstelling van de groeiverwachtingen is het grote succes van de tablet, genre Apple iPad. Die zorgen voor een dalende vraag naar ‘desk-gebaseerde’ pc’s (desktops, grote laptops). ‘Op de lange termijn, tegen 2014, zouden mediatablets zowat 10 procent van de pc-markt kunnen innemen’, aldus Gartner. Ook de groei van de smartphonemarkt zal op termijn trouwens op de pc-markt kannibaliseren. ‘Die toestellen zullen al maar meer ingang vinden als aanvullingen op en zelfs vervangingen voor pc’s, zeker als het gaat om spraak en beperkt dataverbruik.’

Aan pc-bouwers zegt Gartner dat ze dringend moeten innoveren. Hoewel pc’s stilaan als een noodzaak worden gezien, lijkt de markt nu veeleer te leven op hoge volumes en lage prijzen, veeleer dan op differentiatie door technologische innovatie en sterke dienstverlening.

Verder neemt volgens de onderzoekers de levensduur van pc’s toe omdat er minder noodzaak is om te vervangen doordat die andere apparaten de pc-functionaliteit krijgen en zullen thin clients steeds meer terrein gaan winnen.

In samenwerking met Datanews

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Haperende it bij OM brengt rechtsstaat in gevaar

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nieuw datacenter Digital Realty in Schiphol, KKR stapt in Techone (en meer)

    progress process overname
    Data & AI

    Kort: Rvb en Wibra moderniseren, overname ai-analist door Wolters Kluwer (en meer)

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Werkplek & Beheer

    Finalist lijft Liferay-msp Proteon Communication Builders in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs