Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ProRail stelt BT aan voor datacenterdiensten

09 oktober 2012 - 08:45ActueelCloud & Infrastructuur
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

BT heeft een contract gesloten met railinfrastructuurbeheerder ProRail. Het contract behelst het onderbrengen van bedrijfskritische verkeersmanagement- en planning-informatiesystemen in het datacenter van BT in Nieuwegein. Dit ondersteunt ProRail's strategie die erop gericht is de robuustheid van zijn activa, processen en onderliggende it-systemen te verbeteren. ProRail's infrastructuur verwerkt gemiddeld meer dan één miljoen passagiers en 115.000 ton goederen per dag.

'Om onze activiteiten soepel te laten verlopen, hebben onze management- en informatiesystemen absoluut een betrouwbare, flexibele en veilige infrastructuur nodig', zegt Henk Bothof, ict-directeur bij ProRail. 'Door de ondertekening van dit telehousing-contract met BT kunnen wij onze visie verder realiseren. Van alle inzendingen op onze open Europese aanbesteding bood BT ons de best passende datacenterfaciliteiten, voorwaarden en service.'

'Organisaties willen hun it-systemen steeds meer op één centraal punt laten plaatsen en beheren', zegt Edwin Hageman, ceo van BT Benelux. 'Om aan deze groeiende vraag te kunnen voldoen, hebben wij onlangs ons groene datacenter in Nieuwegein uitgebreid.'

45 datacenters

BT biedt een uitgebreid portfolio aan telehousing-, managed hosting- en clouddiensten aan vanuit zijn veilige, groene en kostenefficiënte datacenters in de Benelux en over de hele wereld. Deze omvatten bijvoorbeeld vooraf geconfigureerde en volledig onderhouden servercapaciteit, opslagcapaciteit en cloudgebaseerde applicaties (SaaS), zoals unified communications, mobile device management, e-mail- en collaboration-diensten. BT Telehousing biedt capaciteit voor klanten in de publieke sector en grootzakelijke markt, alsook voor andere netwerkaanbieders, en is onderdeel van het BT Compute-portfolio; een reeks krachtige diensten voor goedbeveiligde data housing, hosting en storage. BT beheert 45 datacenters, waarvan twee in Nederland.

ProRail is al lange tijd klant van BT. BT levert de railinfrastructuurbeheerder netwerkgebaseerde it-diensten en consultants van BT Advise voorzien ProRail van gespecialiseerd advies en werken aan specifieke projecten. BT verzorgt voor ProRail ook een geïntegreerde IP-telefonieoplossing voor vaste en mobiele telefoons, onderdeel van het BT One unified Communications-portfolio waarmee werknemers flexibeler worden en beter kunnen samenwerken.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Prorail en T-Systems sluiten opvallende clouddeal

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Externe partij onderzoekt storing Prorail

    Joris van Oers
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Van Oers: Ik moet groei BT versnellen

    Joris van Oers
    ActueelCloud & Infrastructuur

    BT benoemt Joris van Oers als CEO Benelux

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Sogeti beheert SoundCheck-applicatie ProRail

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Ordina beheert spoorsysteem SBG++ ProRail

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs