Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek

Bain Capital neemt belang in Genpact

Dollars
22 augustus 2012 - 09:25ActueelDigitale werkplekAhold DelhaizeGenpact
Rik Sanders
Rik Sanders
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Investeringsmaatschappij Bain Capital neemt een belang van 30 procent in Genpact, het grootste business process outsourcing (bpo)-bedrijf van India. Bain Capital koopt voor een miljard dollar een groot deel van de belangen van de huidige investeerders General Atlantic en Oak Hill Capital. Die houden elk nog een belang van zo'n 5 procent. Genpact nam in april van dit jaar nog Accounting Plaza over, een onderdeel van Ahold dat bpo-diensten levert aan klanten in de detailhandel, groothandel, het bankwezen, gezondheidszorg en lokale overheid.

Bain Capital, mede opgericht door de conservatieve Amerikaanse presidentskandidaat Mitt Romney, levert vier nieuwe leden voor de bestuursraad van Genpact die de plekken innemen van de vertrekkende bestuursleden van de twee, zich terugtrekkende investeerders General Atlantic en Oak Hill Capital. De Indiase belastingdienst gaat de aandelenverkoop nog toetsen. Transacties waarmee Indiase bedrijven en bedrijfsmiddelen gemoeid zijn, kunnen een extra belastingaanslag opgelegd krijgen als een groot deel van de activiteiten in India plaatsvindt.

Bij Genpact werken wereldwijd ruim 55.000 mensen, maar driekwart ervan houdt in India kantoor. Het bedrijf beschikt over 57 servicecentra, verspreid over zestien landen. De omzet ligt op 1,6 miljard dollar. Het bedrijf werd in 1997 in India opgericht onder de naam Gecis (GE Capital International Services) als onafhankelijk bedrijfsonderdeel van GE Capital. Doel was het verbeteren van processen bij de bedrijfsonderdelen binnen de General Electric-groep. De inzet van it speelt hierbij een voorname rol.

ICE en Accounting Plaza

Genpact staat sinds 2004 op eigen benen en kreeg in 2007 een notering aan de New Yorkse effectenbeurs. In Nederland biedt het bedrijf onder meer een breed aanbod van SAP-ondersteunende diensten. De basis daarvan werd gelegd door de acquisitie in 2007 van ICE Enterprise Solutions, een Rotterdamse SAP-dienstverlener die actief was in Nederland en Spanje.

Afgelopen april werd de Nederlandse basis sterk uitgebreid door de overname van Accounting Plaza. Deze bpo-specialist verzorgt de financiële en personeelsadministratie van Ahold en levert ook bpo-diensten op het vlak van financiën, personeelszaken en erp (Oracle/Peoplesoft) aan klanten in diverse sectoren. Er werken ongeveer zeshonderd mensen bij het bedrijf, dat naast een hoofdkantoor in Wormer vestigingen heeft in Polen en Tsjechië.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overnames & fusies

    Genpact koopt Ahold-BPO Accounting Plaza

    Enterprise Software

    Genpact schudt pure BPO-imago van zich af

    Computable.nl
    Digitale werkplek

    Ahold opnieuw in zee met BPO-speler Genpact

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs