Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Aantal Informatica-studenten stijgt fors

08 september 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De belangstelling voor een informatica-opleiding aan de universiteiten en hogescholen is opnieuw toegenomen. Eind augustus hadden 853 personen zich voor een academische leergang aangemeld.

Dat is bijna één derde meer dan vorig jaar. Het aantal vooraanmeldingen op de hogescholen is ongeveer 17 procent hoger dan vorig jaar.
Onder de starters aan de universiteiten zijn ingenieursopleidingen van de drie technische instellingen het populairst met samen 485 vooraanmelders. De andere 368 zijn verdeeld over zes algemene universiteiten. Op de hogescholen hebben de meeste beginners zich gemeld voor de opleiding Hogere Informatica. Het aantal voorinschrijvingen daarvoor is 20 procent hoger dan vorig jaar. Bedrijfskundige informatica verwelkomt dit studiejaar 12 procent meer studenten.
Bij de universiteiten zette de opwaartse tendens drie jaar geleden in, na zeven jaar van afkalvende instroom. De Technische Universiteit Delft heeft de grootste opleiding sinds de studierichting informatica startte. Eind augustus hadden zich 185 gegadigden opgegeven, 38 procent meer dan vorig jaar.
De groei kan problemen opleveren, met ondermeer lesruimte en personeel. Ook kan de kwaliteit van de instroom zakken. Ir. F. Ververs, opleidingsdirecteur technische informatica in Delft: "Er zijn er die zich met een vijf voor wiskunde inschrijven. Mooie verhalen over het grote geld dat te verdienen valt, trekken ook minder sterke vwo-broeders." Ververs vindt het onjuist dat het vwo-diploma toereikend is om te worden toegelaten. "De minister schrijft ons een bepaald rendement voor en baseert daarop de bekostiging, terwijl wij aan de instroom geen eisen mogen stellen." Volgens ir. C. van Loon van de Haagse Hogeschool en voorzitter van het HBO-I Platform is de nieuwe student op de hogescholen gemiddeld niet slechter dan voorheen. "Ze hebben wel vaker een minder bewuste keuze gemaakt. Veel studenten willen iets met computers doen en komen dan uit op informatica."
Branche-organisatie Fenit is betrekkelijk tevreden met de grotere aandacht voor informatica onder jongeren. "De relatieve getallen zijn mooi", zegt secretaris B. Taselaar. De toename kan echter volgens hem niet voorzien in het tekort aan IT’ers. Fenit becijferde dat begin dit jaar op circa tienduizend. Het betreft dan zowel wetenschappelijk opgeleiden als afgestudeerden van het hbo. Van Loon verwacht voor de komende jaren een lichte groei van het aantal inschrijvingen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs