Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Transportsector ziet weinig in e-snelweg

13 december 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

"Begin nu met de elektronische snelweg, anders mist u de aansluiting", stelt Vincent Everts van Mediaplaza op het Jaarcongres van de werkgeversorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN).

"Doe eerst ervaring op met een eigen homepage, begin in het tweede jaar met tracking en tracing. In het derde jaar brengt u offertes online uit." De transporteurs zien meer in uitbreiding van het echte snelwegennet.
Van de TLN-leden zegt 10 procent te werken met de ‘e-snelweg’. Eéntiende doet er echt iets mee. Van de achthonderd bedrijven die TLN ondervroeg (bijna 10 procent van het ledenbestand) heeft 28 procent een Internet-aansluiting. 27 Procent zegt op voorhand al Internet niet te gaan gebruiken.
Vervoerder Bert Ooms is een vroege bekeerling. Hij heeft zijn omzet vergroot, dankzij Internet. "Twintig offerte-aanvragen heb ik er toch gauw aan overgehouden. Niet dat dat allemaal even effectief is: wie vraagt een Noord-Hollandse vervoerder nu om een prijs voor een verhuizing van Brabant naar Limburg?" Behalve meer omzet betekent Internet voor Ooms ook meer werk. De vervoerder gebruikt Internet sinds kort voortracking entracing – zendingen in de transportketen volgen.
Everts geeft met enkele voorbeelden aan hoe Internet-gebruik direct de kosten van een bedrijf omlaag kan brengen. Direct gewin levert het gebruik van e-mail in plaats van de fax op. "Bouw het langzaam op", adviseert Everts. "Geef uw mensen Internet, laat ze ervaring opdoen. Voor duizend gulden per jaar heeft u een homepage." Na het geven van informatie over het bedrijf zouden langzaamaan ook prijsopgaven via Internet kunnen plaatsvinden. Belemmeringen zijn er amper. Naar verluidt beschikt een kwart van de bedrijven over een lan. "Het aansluiten van Internet op een lan kostte tot voor kort honderdduizend gulden. Nu zijn er voor vijf- tot tienduizend gulden kleine kastjes op de markt die zo’n koppeling kunnen maken, inclusief mailserver en firewall."
"Er bestaan nog steeds geen virtuele vrachtwagens", aldus een transporteur. "En met die vrachtwagens moeten we uitkijken dat we niet in een verkeersinfarct terechtkomen." Geld voor ‘harde’ infrastructuur – asfalt – heeft een hogere prioriteit dan investeringen in ‘zachte’ infrastructuur als de e-snelweg.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: groeigeld voor Conpend en Basetime, Odin koopt Assyst (en meer)

    OpinieData & AI

    Agentic ai is geen buzzwoord, het is een gamechanger

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs