Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Omzetstijging Atos Origin over derde kwartaal

12 november 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De op drie na grootste ict-dienstverlener in Nederland, Atos Origin, boekte in het derde kwartaal van dit jaar 1,6 procent meer omzet. Het bedrijf verwacht dit jaar een vergelijkbare omzet te halen als vorig jaar. Dit maakte het bedrijf vanmorgen bekend.

De omzet bedroeg het derde kwartaal 734 miljoen euro, tegen 723 een jaar eerder. In de kwartaalomzet zijn de verdiensten meegerekend van de deze zomer overgenomen consultancy-tak van Kpmg. De nieuwe consultancy-loot heeft in de stijging een belangrijk aandeel.
 
De gehele consultancy-divisie presteert zwak en dat blijft voorlopig zo, aldus het bedrijf. De Kpmg-tak niet meegerekend, viel de omzet in in derde kwartaal in dit deel van de Frans-Nederlandse automatiseerder terug van 349 miljoen in 2001 naar 289 miljoen euro nu, een daling van 17 procent.
 
De beheer-activiteiten (Managed Services) doen het een stuk beter. Hier steeg de omzet in het derde kwartaal van 258 miljoen vorig jaar naar 313 miljoen euro dit jaar. Dat is vooral te danken aan omvangrijke contracten met KPN, zo stelt het bedrijf. De omzet van de derde divisie, die voor netwerkdiensten (On-Line Services) is met 91 miljoen euro dit derde kwartaal een miljoen meer dan vorig jaar.
 
Het bedrijf is in 2000 ontstaan uit de fusie tussen het Franse Atos en het Nederlandse Origin, het voormalige it-bedrijf van Philips. Dit bedrijf heeft 40 procent van de aandelen in Atos Origin.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Crisis
    ActueelWerkplek & Beheer

    Omzet Atos daalt het hardst in Benelux

    3 reacties op “Omzetstijging Atos Origin over derde kwartaal”

    1. Marcel schreef:
      13 november 2002 om 12:35

      De op drie na grootste ict-dienstverlener in Nederland ? Volgens mij hebben we hier nog al tijd over de grootste ict-dienstverlener in Nederland met ongeveer 9000 medewerkers in NL. Maar de Computable heeft het wel vaker fout zoals ook in de Computable top 100 van afgelopen week waar AO in NL maar 6.500 medewerkers heeft….ja, ja, Ik weet dat de grootste niet zegt over de beste…. maar de cijfers en resultaten van AtosOrigin zeggen natuurlijk ook veel…..

      Login om te reageren
    2. Gijs Hillenius schreef:
      13 november 2002 om 12:49

      Dag Marcel,
      Bedankt voor je reactie.
      Het is natuurlijk de vraag de grootste gerekend naar wat? Aantal werknemers? Omzet? Winst?
      Atos Origin: omzet in 2001: 731 miljoenen euro, aantal werknemers in 2001 in Nederland 6.500. Bron: Computable top 100. Aan die ranglijst ging een brekening vooraf waarin we omzet, werknemers en omzet per werknemer alledrie een ander gewicht in gaven. Het tijdschrift Management Team van 17 mei jl zet AtosO op de 5e plaats van it-bedrijven (dat is meer dan it-dienstverleners) gerekend naar aantallen werknemers (en tellen er 6000). Ik ben wel benieuwd hoe jij aan dat getal 9000 komt.
      Groet!

      Login om te reageren
    3. Gijs schreef:
      13 november 2002 om 12:58

      Atos heeft in Nederland nu (2002) 9000 werknemers.
      Zo meldt hun persbericht van vanmorgen. Die vraag stelde ik daarnet _dus_ te snel.
      Groeten

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs