Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Tandberg Data introduceert TANDBERG RDX voor hoogwaardige, uitneembare storage

12 juni 2006 - 13:383 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurTandberg Data

Tandberg Data introduceert TANDBERG RDX, een betaalbare oplossing voor back-up, recovery en archivering bij kleine bedrijven. TANDBERG RDX is gebaseerd op de RDX-technologie voor uitneembarebare storage van ProStor Systems. De oplossing combineert de voordelen van tape met die van harddisks. Zoals bij tape zijn gegevens eenvoudig mee te nemen en voor langere perioden te archiveren. Bovendien biedt TANDBERG RDX dezelfde betrouwbaarheid, hoogwaardige prestaties en mogelijkheden voor directe toegang als harddisks. Tandberg Data heeft een strategische overeenkomst gesloten met ProStor Systems voor de wereldwijde productie en verkoop van TANDBERG RDX.

TANDBERG RDX is een op uitneembarebare disks gebaseerde cartridgetechnologie. De TANDBERG RDX-cartridge omvat een draagbare harde schijf van 2,5-inch met een hoge capaciteit, bevestigd in een schokbestendig systeem. In het gebruik verschillen de TANDBERG RDX-cartridges niet van conventionele tapecartridges. Wel bieden ze net als harde schijven het voordeel van gestandaardiseerde bestandssystemen en snelle gegevensoverdracht en bestandstoegang. De TANDBERG RDX-cartridge is op dit moment beschikbaar met een capaciteit van 40, 80 of 120 GB. Volgende versies zullen aansluiten bij het ontwikkelpad van 2,5-inch-harddisks.

"TANDBERG RDX is een waardevolle toevoeging aan ons portfolio", zegt Gudmundur Einarsson, CEO van Tandberg Data ASA. "RDX-technologie heeft alle eigenschappen om de nieuwe standaard te worden voor back-up en archivering op instapniveau, zoals LTO-technologie dit al is in het midrange-segment. Met TANDBERG RDX versterken en verbreden we onze positie in de markt voor gegevensopslag: van oplossingen op instapniveau tot en met grootschalige gegevensopslag."

Steve Georgis, CEO van ProStor Systems: "We hebben gekozen voor Tandberg vanwege zijn uitgebreide OEM-netwerk, wereldwijde distributiekanalen, voordelige productie en uitstekende reputatie. Door deze eigenschappen is Tandberg de partner bij uitstek om de RDX-technologie van ProStor Systems op de markt te brengen."

Met het oog op gebruiksgemak en kosten is TANDBERG RDX een prima vervanging voor de bestaande tapetechnologieën op instapniveau, zoals Travan, DAT of 8 mm-tape. De TANDBERG RDX-cartridge werkt net als tape en is naadloos te integreren met bestaande back-upapplicaties. De draagbare TANDBERG RDX-cartridge is zeer geschikt voor opslag op andere locaties, gegevensherstel en archiefapplicaties. Met een gegevenssnelheid van 30 MB/sec dringt TANDBERG RDX de back-upduur terug van uren naar minuten. Het kost bijvoorbeeld minder dan een uur om een back-up te maken van 80 GB aan native data, en enkele milliseconden om toegang te krijgen tot bestanden.

Beschikbaarheid
TANDBERG RDX is nu verkrijgbaar als testversie voor OEM's en komt in het derde kwartaal van 2006 op de markt. Tandberg Data is verantwoordelijk voor de productie en distributie van TANDBERG RDX-producten.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter-bedrijf Goodman eist MW-aansluiting van TenneT

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp bundelt Europese it-activiteiten in divisie Sharp DX

    Cloud & Infrastructuur

    NorthC Datacenters: regionale slagkracht met Europese reikwijdte

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Record bij AMS-IX, digitale zorg loopt vast (en meer) 

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Europese Commissie besteedt soevereine cloud aan

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs