Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Handen schudden

Chipmaker Dialog biedt 4,6 miljard voor Atmel

21 september 2015 - 08:01ActueelCloud & InfrastructuurAppleNXP
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De Britse chipmaker Dialog Semiconductor heeft een bod uitgebracht op zijn Amerikaanse branchegenoot Atmel. Dialog biedt in totaal 4,6 miljard dollar (4,1 miljard euro) in contanten en aandelen. Dialog levert onder andere halfgeleiders voor tablets en smartphones van leveranciers als Apple en Samsung.

In 2014 behaalde het bedrijf een omzet van 1,2 miljard dollar en daarmee is het naar eigen zeggen één van de snelst groeiende Europese chipbedrijven.

Samen met Atmel, dat chips maakt voor internet of things-toepassingen, komen de jaaropbrengsten uit op 2,7 miljard dollar. De fusie moet binnen twee jaar kostenvoordelen opleveren van minstens 150 miljoen dollar per jaar.

Eerder zou de Chinese halfgeleiderproducent China Electronics een oogje hebben laten vallen op Atmel. Ook de Zwitserse branchegenoot AMS zou in het verleden plannen hebben gesmeed om Atmel over te nemen, maar nu gaat het Britse Dialog er met het Amerikaanse bedrijf vandoor.

Overnamegolf

De wereldwijde chipsector maakt een overnamegolf door. De grootste deal staat op naam van Avago Technologies uit Singapore. Die liet in mei weten 37 miljard dollar neer te tellen voor het Amerikaanse Broadcom. In juni 2015 nam Intel voor 16,7 miljard dollar Altera over.

In het artikel ‘Monsterovernames luiden chiptoekomst in’ zet Computable de ontwikkelingen op een rij.

Groen licht voor NXP

Het Nederlandse NXP bood in maart 2015 11,8 miljard voor Freescale, dat vooral levert aan de automobielindustrie, en bereikte kort daarna ook nog overeenstemming met het veel kleinere Britse bedrijf Athena SCS.

20 september 2015 werd bekendgemaakt dat de Europese mededingingsautoriteiten groen licht heeft gegeven voor de overname van Freescale door NXP. Als voorwaarde moet NXP een afdeling voor signaalversterkers (RF Power) afstoten omdat anders een te groot machtsblok ontstaat op die markt.

Meer over

Computing Everywhere

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs