Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Onderwijs koploper in SaaS-gebruik

Studenten
04 januari 2018 - 15:22ActueelCloud & InfrastructuurComputer Plan
Suzanne Martens
Suzanne Martens

In de onderwijssector draait 41 procent van de gebruikte applicaties in de cloud. Daarmee ligt het gemiddelde SaaS-gebruik in deze sector veel hoger dan in andere branches. Daar ligt het percentage cloudapplicaties tussen de 10 en 19 procent. Daarbij heeft de overheid de minste applicaties in de cloud draaien.

Dit blijkt uit analyse van Computer Profile op basis van interviews met circa zesduizend Nederlandse commerciële en publieke bedrijfsvestigingen met vijftig of meer medewerkers.

De onderzoeker stelt dat het gebruik van cloud-toepassingen op meerdere manieren kan worden gemeten. Aan de ene kant door te kijken naar de penetratiegraad. Dat blijkt op dit moment 63 procent te zijn.

Penetratiegraad

Wanneer we kijken naar de penetratiegraad, constateert Computer Profile ook een groei. In 2013 gebruikte minder dan een derde van de Nederlandse organisaties één of meerdere cloudapplicaties. Twee jaar geleden was dat gegroeid tot bijna 50 procent. Eind 2017 kwam het percentage uit op 63 procent.

Ook hier is het onderwijs koploper: bijna alle bedrijfslocaties (93 procent) gebruiken een cloudoplossingen. Deze wordt gevolgd door overheids- en zorgsector. Zo scoren beide met 67 procent bovengemiddeld. De transportsector blijft het verst achter bij de rest: 45 procent gebruikt cloudtoepassingen.

Kantoor, hr en verticals

De grootste groep cloudapplicaties (24 procent) bestaat uit kantoorapplicaties. Een even groot deel komt op het conto van hr-toepassingen. De derde grootste groep met applicaties uit de cloud betreft de verzamelbak ‘vertical solutions’ (leerlingadministratiesystemen voor het onderwijs of oplossingen voor lokale overheden en zorgtoepassingen).

Microsoft is de meest genoemde leverancier van cloudoplossingen. Ongeveer een derde van de geïnterviewde locaties geeft aan dat men één of meerdere Microsoft-toepassingen gebruikt die in de cloud draaien. Office365 is daarbij de meest voorkomende Microsoft cloudoplossingen, maar ook Sharepoint en Exchange uit de cloud treffen we aan bij een grote gebruikersgroep.

Raet is de tweede meest genoemde vendor van cloudoplossingen. Het betreft dan vrijwel uitsluitend de hr-toepassingen. Voor Afas vormt personeelszaken ook het grootste deel, maar zien we daarnaast redelijk wat erp- en finance-oplossingen die in de cloud draaien. Voor ADP betreft het eveneens vrijwel uitsluitend hr-toepassingen uit de cloud.

Schoolmaster en Salesforce komen ongeveer net zo vaak voor als ADP. Hier betreft het dan respectievelijk branchespecifieke software voor het onderwijs en crm.

Meer over

SaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Groupcard-huis ingestort; Centric reddende engel?

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Techone groeit in Groningen, strengere regelgeving iot (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Palo Alto Networks koopt Cyberark voor 25 miljard, ai-security scheelt 40 procent bij datalek (en meer)

    ActueelCarrière

    Thomas Blankvoort nieuwe directeur Pink Elephant Nederland  

    Intel Core
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel splitst NEX af en reduceert aantal werknemers

    Vacature
    ActueelCarrière

    Kort: achtduizend ict-banen zijn verdwenen, gen-ai stuurt omzetgroei (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs