Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Softwareleveranciers ondersteunen AMD64-technologie

08 september 2004 - 13:05ActueelGovernance & PrivacyAMD
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

AMD krijgt softwareondersteuning van Novell, Red Hat en Sun Microsystems voor zijn AMD64 multi-core-technologie. AMD kondigt tevens aan dat zij ISV's (Independent Software Vendors) adviseren om licenties per socket uit te geven voor hun softwareapplicaties.

De aankondiging volgt na een recente demonstratie van de eerste x86-gebaseerde dual-core processor in AMD's fabriek in Austin (VS). Hierbij werd een HP ProLiant DL585 server getoond met vier x86 dual-core AMD Opteron-processoren. De aankomende dual-core AMD64-processoren zijn compatible met de huidige versies van Linux, Solaris en Windows en tevens met bestaande x86- en AMD64-gebaseerde applicaties, zonder enige softwareaanpassingen.

‘AMD blijft innoveren binnen de industriestandaarden en legt hiermee de keuzemogelijkheid in handen van de klant,’ zegt Marty Seyer, corporate vice president en general manager, Microprocessor Business Unit van de AMD Computation Products Group. ‘Net zoals de AMD64-innovatie de meest eenvoudige weg naar 64-bit computing biedt, is de multi-core-technologie erop gericht de impact voor onze hard- en software partners tot een minimum te beperken. Onze aanpak zorgt ervoor dat de honderden softwareleveranciers waar AMD64 mee te maken heeft, kunnen profiteren van de voordelen van dual-core zonder extra code te schrijven.’

Op basis van feedback van klanten en partners, adviseert AMD softwareontwikkelaars om hun software per socket te licenseren en taken in te plannen per beschikbare core. Deze aanbeveling is gebaseerd op het software licentie-model dat wordt gebruikt voor simultaneous multi-threaded (SMT) processoren en maakt het mogelijk om bestaande x86-software te gebruiken bij dual-core processoren zonder enige aanpassing. AMD verwacht de dual-core AMD Opteron-processoren medio 2005 te introduceren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    ISO 42001 veelbelovend als standaard voor verantwoorde ai

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Onderzoek naar omkoping bouw Microsoft-datacenter Wieringermeer  

    AdvertorialGovernance & Privacy

    Impact van NIS2 op fysieke beveiliging

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digitale soevereiniteit vraagt om herziening van cloudstrategie  

    Rusland, hacker
    ActueelGovernance & Privacy

    AIVD: Rusland steeds agressiever, China bespioneert bedrijven

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    3 alternatieven voor trainen van ai zonder gebruikersdata

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs