Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft zegt op tijd met antivirussoftware te komen

16 juni 2004 - 09:21ActueelSecurity & AwarenessMicrosoftSymantec
Redactie Computable/Channelweb
Redactie Computable/Channelweb

Microsoft ligt op schema met haar plannen om anti-virussoftware te leveren en daarmee de concurrentie aan te gaan met Symantec en McAfee. De einddatum van dit schema wordt echter niet meegedeeld.

Dat meldt het Amerikaanse persbureau Reuters, dat zich baseert op uitspraken van Mike Nash, directeur van de beveiligingsdivisie van Microsoft. Volgens Nash ontwikkelt Microsoft software voor het beveiligen van Windows-gebaseerde pc’s tegen wormen en virussen. “We zijn nog steeds van plan om ons eigen anti-virusproduct te leveren”, aldus Nash.

Gevraagd of dit de verkoop van concurrerende producten zoals McAfee en Symantecs Norton productlijn zou schaden, zegt Nash dat Microsoft de eigen anti-virussoftware onafhankelijk van Windows gaat verkopen.
Concurrenten geven in hun kwartaalrapporten al enige tijd blijk van de vrees dat Microsoft zou overwegen om anti-virusfuncties te integreren in het Windows-besturingssysteem en daarmee hun markt zou ondermijnen.

 

Dinsdag publiceerde Symantec echter een officiële verklaring om de concurrent welkom te heten. “Hoewel het oud nieuws is dat Microsoft de markt voor anti-virussoftware wil betreden, is Symantec blij om te horen dat het bedrijf van plan is om eerlijke concurrentie aan te gaan met een zelfstandig product”, aldus de verklaring. “Met een gelijk speelveld zullen alle leveranciers concurreren voor marktaandeel gebaseerd op wat klanten geloven dat het beste product is.”


Microsoft betrok de anti-virustechnologie vorig jaar met een overname van het Roemeense Gecad Software, als onderdeel van de ‘Trustworthy Computing’-strategie. Deze strategie moet leiden tot een versterking van de veiligheid en betrouwbaarheid van haar software. Nash kon geen datum noemen voor de geplande introductie van Microsofts anti-virussoftware.

Meer over

MalwareNetwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Microsoft koopt antivirusleverancier

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Windows XP SP2 klaar in augustus

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs