Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Hoopgevend (William ten Brink)

18 september 2003 - 22:00AchtergrondCarrière
William ten Brink
William ten Brink

Het kabinet Balkenende bezuinigt volgend jaar 5,7 miljard euro. Harde maatregelen zijn noodzakelijk om de overheidsfinanciën op orde te brengen en de economie te versterken. Die maakt immers de grootste inzinking door sinds begin jaren tachtig.

Het is daarom hoopgevend dat het kabinet met een ‘nu-of-nooit-scenario’ ondanks alle bezuinigingsmaatregelen diep in de buidel tast om ict over een breed front in te zetten voor economische vernieuwing en versterking en voor de aanpak van maatschappelijke problemen. Na goede voornemens in de regeringsverklaring voegt Balkenende-II nu ook de daad bij het woord door ict een belangrijke rol te geven in economie en samenleving. Niet alleen door veel geld vrij te maken voor verbetering van technisch onderwijs, kennis en onderzoek, maar ook door het bedrijfsleven te stimuleren, bijvoorbeeld met het opstellen van een speciale ‘ict-agenda’.
Investeren in onderwijs is hard nodig. In het artikel ‘Laag opgeleid Nederland’ in deze Computable leest u dat slechts 5 procent van de studenten een bèta- of technische opleiding volgt. Daarmee scoort Nederland, samen met Italië, lager dan alle andere Europese landen. Dat is een beroerde uitgangspositie voor een land dat dé kenniseconomie van Europa wil worden.
Terecht dus dat het kabinet 700 miljoen euro uittrekt voor verbetering van onderwijs en vergroting van kennis, de hoofdingrediënten voor innovatie. Het begin deze maand geïnstalleerde Innovatieplatform moet de belangrijkste adviseur van de regering worden op het gebied van samenwerking van onderzoeks- en onderwijsinstellingen met het bedrijfsleven.
Voor het bedrijfsleven is innovatie, vooral in de praktijk, echter ook het benutten van kansen op meer omzet en winst. Complexe wet- en regelgeving werkt wat dat betreft verstikkend en hindert bedrijven in hun groeimogelijkheden. Nu het kabinet zo nadrukkelijk en over een breed front kiest voor ict, is het óók zaak om die hindernissen weg te nemen; de overheid in een stimulerende en faciliterende rol. Ook voor Balkenende-II geldt: wie a zegt moet ook b zeggen.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Digitale overheid
    ActueelOverheid

    Nederland scoort in EU bovengemiddeld bij digitale overheidsdiensten

    Vrouwe Justitia
    ActueelCarrière

    Collectieve rechtszaak tegen Workday voor leeftijdsdiscriminatie door ai

    ActueelCarrière

    Kort: Ernst-Jan Stigter directeur Sopra Steria Nederland, nepmails namens de NCSC (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    Rood stoplicht
    ActueelOverheid

    Geen nieuwe staatssecretaris voor Digitalisering

    ActueelCarrière

    Kort nieuws: Netcompany verhuist naar de Hofstad, meer omzet Besi, Fugaku snelste super (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs