Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Vliegende start computers binnen lerarenopleidingen

18 september 1997 - 22:00AchtergrondCarrière
Correspondent
Correspondent

De invoering van informatie- en communicatietechnologie (ICT) binnen de lerarenopleidingen heeft een vliegende start doorgemaakt. Minister Ritzen constateert dat verheugd in de nieuwe Onderwijs-begroting. De hogescholen werken intensief samen aan het inpassen van ICT in het landelijk curriculum van de lerarenopleidingen.

Hogescholen kunnen voor projecten op IT-gebied putten uit het studeerbaarheidsfonds. Daar is dan ook veel gebruik van gemaakt. Veel projecten zijn gericht op IT. Daarbij ligt de nadruk veelal op de aanschaf van apparatuur. De inpassing van multimedia in het onderwijs zelf krijgt vooralsnog minder aandacht, aldus Ritzen. De lerarenopleidingen worden grondig gemoderniseerd om een voorbeeld te kunnen zijn voor andere scholen.
Zoals bekend, heeft de minister als eerste stap voor de investering in ICT in totaal 178 miljoen gulden extra uitgetrokken. Hiervan wordt dit jaar al 78 miljoen besteed, volgend jaar komt daar nog 100 miljoen bij.
De nieuwe Onderwijsbegroting verschilt daarin niet van de plannen die zijn aangekondigd in "Investeren in voorsprong". In april besloot het kabinet in vier stappen de computer volledig in het onderwijs te integreren. In het basisonderwijs gaat ICT integraal deel uitmaken van rekenen en taal. In het voortgezet onderwijs worden de moderne talen, inclusief het Nederlands op de nieuwe leest geschoeid.

Hele keten

Zoals bekend richt het beleid zich op de hele keten: scholing van docenten, ontwikkeling van lesmateriaal en netwerken, en aanschaf van computers. Voor vervanging, exploitatie en beheer komt er 20 miljoen gulden per jaar extra vanaf 1999. Samen met het geld uit de vorige begroting loopt het beschikbare bedrag daardoor op tot 96 miljoen gulden per jaar in het jaar 2002.
Voor knelpunten in het wetenschappelijk onderwijs wordt een innovatiebudget ingericht. Hiermee kunnen snel nieuwe ontwikkelingen worden gestimuleerd. Tot en met 2001 is hiervoor 10 miljoen gulden per jaar beschikbaar. Het geld is bedoeld voor ondermeer het vernieuwen en verbreden van bèta- en techniekstudies, het ontwikkelen van opleidingen die werken en leren combineren en een betere aansluiting van het universitaire onderwijs op het vwo. Daarnaast kan het geld worden gebruikt voor het toepassen van informatie- en communicatietechnologie. Als een werkgever een hbo-student in dienst neemt die zijn opleiding combineert met een baan (via een duale opleiding), krijgt de werkgever hiervoor een belastingvoordeel.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Spoelstra Spreekt: Marathon

    Overheid

    Noordelijke combinatie wint opnieuw DUO-aanbesteding

    Carrière

    Ridderorde voor it’ers Akkerhuis, Bongers en Koolen

    Carrière

    Massa-ontslagen bij Meta en Microsoft als gevolg van ai

    John Ternus ceo Apple
    Carrière

    John Ternus volgt Tim Cook op als Apple-ceo

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp bundelt Europese it-activiteiten in divisie Sharp DX

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs